Економіка

Оператори зможуть отримати ліцензії на 3G у лютому – Шимків

Економіка/Оператори зможуть отримати ліцензії на 3G у лютому – Шимків
Зберегти
Вигляд

Конкурс на отримання 3G-ліцензій буде оголошено за тиждень та триватиме 2 місяці.

Про це на своїй сторінці у Фейсбуці повідомив заступник голови Адміністрації президента Дмитро Шимків.

«НКРЗІ (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації - ред.) отримало всі зауваження від міністерств та відомств. У вівторок відбудеться засідання комісії для формування остаточних вимог щодо конкурсу. В середу засідання КМУ, де має відбутися остаточне погодження», – повідомив він.

Як відзначив Шимків, для запровадження технології, необхідно досягти «технологічної нейтральності». Для цього треба внести зміни до постанови Кабміну та обговорити цей процес х операторами.

«Цей процес набагато довший в правовому полі сучасної України. Але він має також розпочатись», – написав Шимків.

Одночасно, заступник голови АП пояснив, що після запровадження 3G в Україні знадобиться ще певний час, щоб перейти на технологію наступного покоління – 4G.

«Дійсно більшість операторів заявляє готовність розглядати запуск 4G, але наразі недостатня кількість пристроїв. 4G(LTE) вимагає використання іншого частотного спектру ніж 2G або 3G. Запровадження 4G вимагатиме від операторів значно більших інвестицій та значного оновлення мережі», – зазначив він.

Як повідомлялося, умови конкурсу були затверджені 28 жовтня. На конкурс будуть виставлені три ліцензії вартістю 2,443 мільярди гривень кожна.

Пов`язані новини