Після початку операції зі звільнення іракського міста Мосул від бойовиків «Ісламської держави», урядова армія відвоювала понад 200 квадратних кілометрів.

Про це в ефірі Громадського розповів кореспондент AFP Аммар Карім.

«Іракська армія досить швидко просувається  в околицях Мосула. Сьогодні третій день, сили Іраку відвоювали вже близько 200 кв. км. Десь 15 сіл на південь від Мосула були звільнені. І зараз лише 50 кілометрів з півдня та 20 кілометрів зі сходу... Це дві основні лінії, на яких іракська армія і курдські підрозділи здійснюють наступ на Мосул», — сказав Карім.

За його словами, сили міжнародної коаліції на чолі з США не приймають безпосередньої участі у боєзіткненнях, однак регулярно наносять авіаудари по позиціям бойовиків.

«Іноземці не беруть участь у боях, вони лише консультують. Коаліція під проводом США надає дуже важливу допомогу для сухопутних сил. Іракські сили не можуть просуватися без попередніх авіаударів коалції по позиціям ІДІЛ та по оборонних лініях, які вони вже встановили. Я також знаю, що було багато смертників, які підривалися в автівках. Їх важко зупинити без авіаударів чи інтенсивних обстрілів», — пояснив журналіст.

«Очевидно, що в лавах ІДІЛ зараз хаос, і, я думаю, що вони відчувають, що це їхній кінець. І з цих причин вони відсилають свої сім’ї за межі міста», — підсумував Карім.

Нагадаємо, 17 жовтня урядові сили Іраку за підтримки міжнародної коаліції на чолі з США почали наступ на місто Мосул, яке зараз контролюється бойовиками угруповання «Ісламська держава».

Поділитись: