Служба безпеки України встановила, що операцією з обстрілів Маріуполя у січні 2015 року керували російські військові

Служба безпеки України встановила, що операцією з обстрілів Маріуполя у січні 2015 року керували російські військові.

Про це заявив голова СБУ Василь Грицак на брифінгу щодо передачі відповідних матеріалів до Міжнародного суду ООН.

«Цей теракт здійснено за допомогою двох штатних реактивних дивізіонів Збройних Сил Російської Федерації. З території Росії операцією керував начальник ракетних військ та артилерії Південного військового округу Збройних сил РФ генерал-майор Степан Ярощук», — заявив Грицак.

За його словами, з окупованого Донецька обстрілами керував російський військовий Олександр Цаплюк із позивним «Горець». Тоді внаслідок обстрілу загинуло 8 людей, ще 13 отримали поранення. 

«Нами встановлено участь підрозділів 200-ї печенізької окремої мотострілецької бригади та 2-ї гвардійської таманської мотострілецької дивізії», — додав голова СБУ.

Група міжнародних розслідувачів Bellingcat за кілька годин до брифінгу Грицака також оприлюднила матеріали, що підтверджують участь Збройних сил Росії в обстрілах Маріуполя. Bellingcat виявило участь дев'ятьох російських офіцерів в цих операціях , у тому числі одного генерала, двох полковників і трьох підполковників.


Карта російських командувачів обстрілами Маріуполя у 2015-му Інфографіка: Bellingcat

24 січня 2015 року унаслідок обстрілу мікрорайону Східний в Маріуполі загинули 29 людей та ще 92 зазнали поранень. Снаряди «Градів» влучили у житлові будинки, нежитлові приміщення, а також потрапили на місцевий ринок.

Поділитись: