Опитані європейці відкриті для вступу України в ЄС, а до прийняття Туреччини є опозиція
Опитування, проведене у шести країнах ЄС для Європейської ради з міжнародних відносин (ECFR), показало значну підтримку вступу України до ЄС та меншою мірою Молдови.
Про це пише Guardian.
Найбільше підтримують вступ України до ЄС опитані в Данії (50%) та Польщі (47%). Водночас думки приблизно розділилися в Румунії (32% за, 29% проти), Німеччині (37% за, 39% проти) і Франції (29% за, 35% проти). В Австрії 52% опитаних були проти.
Водночас 45% респондентів були стурбовані тим, що вступ України матиме негативний вплив на безпеку ЄС. Чверть опитаних вважає, що вступ посилить блок, а 39% думають, що це негативно вплине на безпеку їхньої країни.
Багато європейців не побачили економічної вигоди від українського членства. Тоді як 43% респондентів у Польщі та 37% у Румунії побачили позитивний вплив на економіку ЄС, а 54% опитаних у Данії та 46% в Австрії передбачили витрати.
ECFR визначила чіткий розрив між «старими» та «новими» державами-членами ЄС у думках щодо розширення блоку. Респонденти в Австрії (53%), Німеччині (50%) і Франції (44%) вважали, що ЄС не повинен приймати нових членів.
Водночас у Румунії (51%) та Польщі (48%) вважають, що ЄС має прагнути розширення. Данія дещо вирізняється серед «старих» держав-учасниць, де лише 37% опитаних виступають проти будь-якого негайного розширення.
Опитування виявило сильну опозицію щодо можливості приєднання Туреччини до ЄС: 51% респондентів у шести країнах виступають проти цієї ідеї, і менше ніж кожен п’ятий опитаний підтримує будь-який рух вперед щодо членства Туреччини.
Європейці також висловилися прохолодно щодо Албанії, Боснії та Герцеговини, Косово, Грузії, Молдови, Чорногорії, Північної Македонії та Сербії, які стали кандидатами на вступ.
Про опитування
Опитування проводилося в шести країнах ЄС з 7 по 19 листопада 2023 року. У ньому взяли участь 6 153 респонденти.
Європейська рада з міжнародних відносин (ECFR) — це міжнародний аналітичний центр, який має на меті проводити передові незалежні дослідження європейської зовнішньої політики та політики безпеки.
Що передувало?
Улітку 2022 року Україна та Молдова отримали статус кандидата на вступ у ЄС. Після цього Україна мала виконати 7 рекомендацій від Євросоюзу, щоб почати переговори власне про вступ.
У червні 2023 року Європейська комісія оголосила свою першу усну оцінку Україні як країні-кандидату в члени Євросоюзу. Тоді зазначалося, що Україна виконала два кроки із семи, які запропонувала Єврокомісія.
Уже в листопаді президентка ЄК Урсула фон дер Ляєн зазначила, що Україна виконала 90% реформ, яких від неї очікував ЄС. Вже 14-15 грудня у Брюсселі має відбутися саміт ЄС, де розглядатимуть питання розширення.
- Поділитися: