У 60% українців недостатньо заощаджень, аби прожити довше 1 місяця за умов, якщо вони втратять роботу чи інші джерела доходів.

Про це свідчать результати опитування групи «Рейтинг» з приводу суспільних настроїв на період карантину в Україні.

Так, у разі втрати джерел доходу, 63% українців матимуть заощаджень достатньо, аби пережити менше місяця. У 16% опитаних є заощадження для того, аби протриматися до 2 місяців, у 7% — для того, аби прожити до трьох місяців.

Лише близько 10% українців мають достатньо заощаджень, аби протриматися без джерел доходу понад 3 місяці.

«Майже 80% переживають, що в Україні наступить затяжна економічна криза. Більше двох третин схвильовані через те, що не зможуть купити необхідних ліків», — зазначають у «Рейтингу».

Майже половина українців переживають, що через кризу не зможуть купити продуктів харчування і лише 25%, що через кризу доведеться скасувати важливі події чи поїздки.

Опитування «рейтингу» проводилося методом CATI (телефонних опитувань) у 2 хвилі протягом 25-27 та 28-30 березня. Загалом в опитування взяло участь 2000 респондентів старших 18 років, які репрезентують вікову та регіональну структуру населення України, крім тимчасово окупованих районів Донбасу та Криму. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 4%.

Нагадаємо, що в Україні оголосили загальнонаціональний карантин, який передбачає закриття деяких підприємств. За оцінками Торгово-промислової палати, внаслідок карантину без роботи залишилося до 700 тисяч українців.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!
Поділитись: