Опитування: третина українців підтримує відставку Авакова, але майже 40% ㅡ байдуже

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков під час поїздки в Луганську область, 7 квітня 2017 року
Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков під час поїздки в Луганську область, 7 квітня 2017 рокуЮлія Бабич / УНІАН

Третина українців, яких опитали соціологи, позитивно оцінили відставку Арсена Авакова з посади міністра внутрішніх справ України. Ще 37% респондентів зазначили, що їм байдуже.

Про це свідчать результати опитування, проведене «Центром Разумкова».

Ще 15% людей, які взяли участь в опитуванні, негативно ставляться до відставки Авакова, та стільки ж ㅡ вагалися з відповіддю.

Попри значну підтримку відставки Авакова, відносна більшість (41%) респондентів вважають, що діяльність Міністерства внутрішніх справ після цього не зміниться. Ще 13% вважають, що ситуація погіршиться та лише 10% ㅡ що покращиться. Понад третина респондентів (36%) не змогли відповісти.

Серед тих, хто позитивно ставиться до відставки Авакова, 36,5% вважають, що після призначення Дениса Монастирського на посаду очільника МВС ситуація не зміниться, 25% ㅡ що вона покращиться, 5% ㅡ що вона погіршиться.

Ті, хто негативно ставиться до відставки Авакова, у більшості випадків (51%) вважали, що діяльність МВС погіршиться. Також 26% вказували, що ситуація не зміниться, та лише 3% ㅡ що може покращитися.

Люди, байдужі до відставки Авакова, вважають, що у МВС нічого не зміниться (60%). Лише 3% з них вважають, що діяльність міністерства покращиться та 4% ㅡ що погіршиться.

Опитування серед електорату провідних партій України («Європейська Солідарність», «Слуга Народу», ВО «Батьківщина», «Опозиційна платформа – За життя») показало, що виборці цих партій у більшості не очікують змін у діяльності МВС. Втім, надію на покращення ситуації найчастіше висловлював електорат «Слуги Народу» (25,5%), а побоювання, що вона погіршиться ㅡ виборці «Європейської солідарності» (26%).

Про опитування

Його провели з 29 липня по 4 серпня 2021 року методом інтерв’ю «обличчям до обличчя» за місцем проживання респондентів. Було опитано 2019 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України (окрім окупованих територій) за вибіркою, що репрезентує доросле населення за основними соціально-демографічними показниками. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з ймовірністю 0,95.