Життя

ОПОРА заявила у поліцію через рекламу кандидата у президенти Садового

ОПОРА
Життя/ОПОРА заявила у поліцію через рекламу кандидата у президенти Садового
Зберегти
Вигляд
Громадянська мережа ОПОРА заявила у поліцію через рекламу кандидата у президенти, лідера «Самопомочі» Андрія Садового на Закарпатті без вихідних даних.

«На вулицях Ужгорода у Тячівському районі спостерігачі ОПОРИ зафіксували білборди, а в Хусті агітаційні листівки лідера партії «Об’єднання «Самопоміч», кандидата на пост Президента Андрія Садового. На цих агітаційних матеріалах немає вихідних даних», — йдеться у повідомлення.

Йдеться про білборди «Андрій Садовий, НАСТУП, 2019». Як повідомили в ОПОРІ, на жодному з них немає інформації про установу, яка друкувала ці борди, та даних про тираж та про осіб, відповідальних за випуск, як цього вимагає ч. 3 ст. 59 Закону України «Про вибори Президента України».

Громадянська мережа ОПОРА заявила у поліцію через рекламу кандидата у президенти, лідера «Самопомочі» Андрія Садового на Закарпатті без вихідних даних   

ОПОРА

Згідно з даними таблички, яка розміщена на бордах, вони належать рекламній агенції «POZITIV OUTDOOR». Один із бордів в Ужгороді належить рекламному агенству «Прайм».

Представники закарпатської ОПОРИ повідомили поліцію, а також зареєстрували відповідні заяви про ймовірні ознаки порушення Закону.

«За нашими спостереженнями, білборди з іменем Андрія Садового з’явилися в області задовго до його офіційної реєстрації кандидатом у Президенти. Однак білборди з іменем потенційного кандидата у Президенти це одне. А от коли кандидат уже офіційно зареєстрований, починають діяти інші правила. Згідно зі статтею 58 Закону «Про вибори Президента України», розміщення друкованих агітаційних матеріалів чи політичної реклами на носіях зовнішньої реклами є однією із форм агітації. А друковані матеріали повинні містити вихідні дані. В іншому випадку йдеться про ймовірне порушення вимог Закону» — розповів координатор спостереження за виборами Громадянської мережі ОПОРА у Закарпатській області Ярослав Гулан.

Крім цього, у Хусті 15 січня зафіксували роздачу агітаційних листівок кандидата у президенти Андрія Садового також без вихідних даних.

На листівці, зокрема, під фото Андрія Садового є напис «За 5 хвилин у вас з’явиться кандидат» та коротка біографія політика. З іншого боку листівки її автори приводять аргументи, чому виборцям варто підтримати кандидатуру Садового. Як пояснив представнику ОПОРИ голова Хустського міського осередку «Об’єднання «Самопоміч» Ігор Маді, листівки надійшли у Хуст з центрального офісу партії, і він не знав, чи є на них вихідні дані, тому за коментарем стосовно цього порадив звертатися саме туди.

У Хусті 15 січня зафіксували роздачу агітаційних листівок кандидата у президенти Андрія Садового також без вихідних даних   

ОПОРА

Садовий зареєструвався кандидатом на посаду президента у Центральній виборчій комісії 8 січня 2019 року, тому з 9 січня 2019 року йому дозволено проводити передвиборчу агітацію. Однак відповідно до закону забороняється виготовлення та розповсюдження друкованих передвиборних агітаційних матеріалів, що не містять відомостей про установу, яка здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, та замовника відповідних матеріалів.

Нагадаємо, 3 січня міського голову Львова Андрія Садового обрали кандидатом у президенти від партії «Об’єднання «Самопоміч»

Пов`язані новини
Економіка
11 лютого 2019
Садовий збрехав про рівень ВВП, а Гриценко про Нафтогаз – #ВибориБезБрехні
Міський голова Львова, кандидат у президенти Андрій Садовий збрехав у своїй заяві про рівень ВВП України. Інший кандидат, лідер партії «Громадська позиція» Анатолій Гриценко сказав неправду щодо видобутку власного газу в Україні. Про це ідеться в новому випуску фактчекінгового проекту незалежних медіа #ВибориБезБрехні.  «Ми сьогодні за рівнем ВВП 130-ті у світі. І за рівнем бідності ми 130-ті у світі», заявив Садовий під час публічної зустрічі в Рівному. Але насправді, Україна посідає 60 місце за рівнем ВВП (дані Світового банку за 2017 рік). Для порівняння рівня життя країн коректно застосовувати ВВП за паритетом купівельної спроможності на душу населення. За ним Україна посідає 116 місце у світі, випереджаючи 73 країни.Гриценко ж в ефірі 1+1 заявив: «За останні роки щороку НАК «Нафтогаз» отримував десятки мільярдів гривень на завищених тарифах, але не наростив видобуток власного газу».   Однак, видобуток природного газу в Україні росте з 2016 року. У 2015 році він був на рівні 19,9 мільярди кубометрів. У 2016 році це число зросло на 200 мільйонів кубометрів, у 2017 році — на 450 мільйонів, а у 2018 – ще на 500 мільйонів.ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: #ВибориБезБрехні: перевіряємо Гриценка, Тимошенко, Бойка, Садового та Порошенка#ВибориБезБрехні — спільний проект незалежних українських медіа, зокрема Громадського, «Нового времени», Української Правди, VoxCheck та Радіо Свобода. Він перевіряє на достовірність заяви претендентів на пост президента. Результати публікуються щопонеділка і охоплюють десятьох політиків, які, відповідно до соцопитувань, мають найбільший рейтинг. Незалежні медіа можуть долучатися до ініціативи в якості учасників або за допомогою перепублікації матеріалів.ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ #ВибориБезБрехні: перевіряємо заяви Зеленського, Тимошенко, Порошенка та інших
Перевірено
Зберегти