Політика

Опозиція Білорусі не визнала парламентські вибори і вийшла на мітинг

Політика/Опозиція Білорусі не визнала парламентські вибори і вийшла на мітинг
Зберегти
Вигляд

Білоруська опозиція визнала парламентські вибори нечесними, заявила про чисельні маніпуляції, фальсифікації та закликала своїх прибічників на протест у центрі Мінська.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Несанкціонована акція пройшла під гаслом «Вимагаємо справжніх виборів». До неї закликав лідер Білоруської соціал-демократичної партії («Народна громада»), кандидат на посаду президенти у 2010 році, колишній політв’язень Микола Статкевич. Прийшли і представники інших партій та рухів, пересічні білоруси.

Несанкціонований мітинг та демонстрація біля будинку ЦВК тривав приблизно 2 години, а людей було близько півтисячі.

Опозиціонери заявили, що нинішні вибори сфальшовані, а депутати фактично призначені виконавчою владою, що вибори взагалі не відбулися, бо більше від половини виборців їх проігнорували. Демонстранти вимагали «нових справжніх виборів», щоб усі кандидати мали можливість донести свою позицію, та головне, щоб був прозорий механізм підрахунку голосів. До чинної виборчої системи, яка діє під контролем виконавчої влади, довіри у них немає.

Уся білоруська опозиція фактично об’єдналася довкола цих вимог, але мітингувати прийшли не усі. Половина опозиційних партій та рухів фактично проігнорували цю акцію.

Раніше повідомлялося, що ЦВК Білорусі визнав парламентські вибори такими, що відбулися. Тим часом правозахисники повідомляють про примус до голосування на виборах.

Нагадаємо, у Білорусі до парламенту вперше за 20 років пройшов опозиційний політик.

Пов`язані новини