На черговому засіданні Дніпровського районного суду Києва у справі кримського депутата Василя Ганиша в якості свідка було допитано російського бізнесмена, співвласника телеканалу ATR та співорганізатора громадянської блокади Криму Ленура Іслямова. Він у квітні-травні 2014 року займав посаду віце-прем’єра у самоназваному кримському уряді Сергія Аксьонова.

Як повідомляє кореспондент Громадського, Іслямов не пригадав, чи бачив він Василя Ганиша у залі засіданнь 11 квітня 2014 року та його особистого голосування, зокрема, за «конституцію республіки Крим». За його словами, він знає Ганиша «з телевізора».

На відміну від обвинувачення, яке цікавилось обставинами засідання окупованого кримського парламенту, більшість питаннь захисту Василя Ганиша стосувалась діяльності Ленура Іслямова в «уряді» Аксьонова.

Іслямов запевнив, що працював заступником Аксьонова заради безпеки кримських татар.

«Це так само, як ми збирали самооборону по кожному селищу кримськотатарському, ми теж робили, узгоджували з російськими окупантами, тому що БТР-ами росіяни їздили і намагались вторгнутись до селищ. Якби не кримськотатарський народ, не Меджліс в той час, могло бути велике кровопролиття», – розповів Іслямов.

Також він додав, що щодня доповідав керівництву Меджлісу про наміри росіян щодо кримських татар.

«За три дні ми зрозуміли, що збирались робити росіяни тоді. За три дні ми зрозуміли, що вони збираються робити військову базу. До 3 травня, до зустрічі Мустафи Джемілєва на кордоні, ми могли б ще зберегтися в Криму в тому вигляді, як ми повинні були зберігтися, як ми хотіли зберігтися. Для усіх нас, для всього Меджлісу, дуже прикро, що нас там зараз нема. І якщо ви хочете зробити з нас героїв з картинок, з американських фільмів, ми реальні люди, які повинні були зробити головне – зберегти життя кримських татар, чого б нам це не вартувало», – сказав Іслямов.

На зауваження Василя Ганиша, що Ленура Іслямова було делеговано в «уряд» Сергія Аксьонова на два тижні, а він працював там майже два місяці, Іслямов відповів: «Це ви мали, як депутат, захищати державність і кордони».

 

Василя Ганиша було затримано 28 квітня 2015 року на адміністративному кордоні з окупованим Кримом. За даними прокуратури, 6 березня 2014 року Василь Ганиш прийняв участь у засіданні Верховної ради Криму, яка вже була під контролем російських військових. Після цього він продовжив діяльність вже в «Держраді республіки Крим», далі – балотувався в міськраду окупованої Феодосії.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile