Організація міграції: 45% переселенців в Україні мають кошти лише на їжу
Загалом, 45% домогосподарств вимушених переселенців мають кошти тільки на їжу.
Загалом, 45% домогосподарств вимушених переселенців в Україні мають кошти тільки на їжу.
Про це йдеться в дослідженні Міжнародної організації міграції.
При цьому 23% опитаних домогосподарств переселенців змушені скорочувати витрати на їжу, 29% — мають достатньо коштів на їжу і основні потреби, 1% — достатньо коштів на їжу і основні потреби і мають заощадження, 2% відмовилися відповісти.
26% домогосподарств-респондентів мають місячний дохід в рамках 3-5 тисяч гривень, по 21% — 1,5-3 тисяч гривень і 5-7 тисяч гривень, 8% — мають дохід 7-11 тисяч гривень, 5% — 11 і більше тисяч гривень, 4% — менше 1,5 тисяч гривень, а 15% не змогли відповісти.
Згідно з даними дослідження, середній дохід одного переселенця в місяць становить 1 991 гривень, що є збільшенням на 40% у порівнянні з 1 420 гривень в березні-червні 2016 року.
41,5% переселенців працевлаштовані, 27,5% — безробітні, а 30,9% — складають пенсіонери, одержувачі пенсії по інвалідності або ті, хто перебувають у відпустці по догляду за дитиною.
При цьому до переміщення працевлаштованими були 60,1% опитаних.
Дослідження проводилося в березні 2017 року. Всього методом особистого інтерв'ю було опитано 1 025 внутрішньо переміщених осіб в 24 областях України та Києві.
Також заступник міністра окупованих території та внутрішньопереміщених осіб Георгій Тука сказав в коментарі Громадському, що лише незначна кількість переселенців має власне житло на підконтрольній українському урядові території.
«Лише 2% мають власне житло на контрольованій (Україною) території. Переважна більшість людей вирішила свою житлову проблему завдяки родичам, знайомим, друзям або винаймають», — сказав Тука.
Він додав, що зараз є дві програми щодо забезпечення житлом переселенців, які пов'язані з діяльністю німецького банку KfW. Одна з них, зокрема, передбачає часткове погашення кредиту на придбання житла.
«І банк братиме на себе не погашення відсотків, а тіла кредиту. І вони будуть значно менше сплачувати», — наголосив заступник міністра.
Раніше, президент спростив процедуру взяття на облік і сплати комунальних послуг для переселенців.
Станом на 10 квітня 2017 року, за даними структурних підрозділів соціального захисту населення обласних та Київської міської державних адміністрацій, взято на облік 1 586 724 переселенців або 1 276 120 сімей з Донбасу і Криму.
Підписуйтесь на наш канал в Telegram
- Поділитися: