УКРАЇНА

Отруєння дітей у Черкасах: результати аналізів декількох учнів погіршилися — головний лікар

11 травня, 2018 20:19
УКРАЇНА/Отруєння дітей у Черкасах: результати аналізів декількох учнів погіршилися — головний лікар
Зберегти
Вигляд
Кілька дітей з госпіталізованих учнів ЗОШ №8 міста Черкаси потребують додаткового обстеження. Їхні аналізи змінилися під час перебування в стаціонарі.

Кілька дітей з госпіталізованих учнів ЗОШ №8 міста Черкаси потребують додаткового обстеження. Їхні аналізи змінилися під час перебування в стаціонарі.

Про це Громадському повідомив головний лікар Черкаської обласної дитячої лікарні Микола Кондрацький. 

«Там є невеликі зміни в сечі і біохімічних показниках крові. Будуть залучатися спеціалісти нефрологи, кардіологи, гепатологи, гастроентерологи, які будуть далі їх лікувати. Спочатку у всіх були нормальні показники, наскільки я знаю, а зараз не у всіх, а у декількох дітей. Десь поступило по швидкій допомозі 107 дітей», — сказав Кондрацький.

Усі проби повітря, ґрунту, питної води з кулера в нормі, повідомили у прес-службі Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів. Та офіційна причина масового отруєння наразі невідома.

«За результатами лабораторних досліджень, проведених Черкаською регіональною державною лабораторією Держпродспоживслужби, у пробах ґрунту, води питної з водопровідної мережі та з кулерів відхилень від гігієнічних нормативів не виявлено, за виключенням вмісту алюмінію у 1-й з 4-х відібраних проб питної води з централізованого водопостачання», — зазначили у службі.

У лікарнях — Черкаській дитячій обласній і Черкаcькій обласній — досі перебувають 36 людей: 32 дітей і 4 дорослих.

За словами директорки школи Тетяни Саєнко, заняття мають відновитися 14 травня.

«Плануємо відкритися у понеділок. Стан дітей задовільний, вони проходять лікування. Звичайно, це лікування не може бути одноденним. Але, за нашими відомостями, зараз 14 дітей всього-на-всього ті, які в лікарні, а інші за заявами батьків просто пішли уже додому», — зауважила директорка.

8 травня у Черкасах через масове отруєння 42 учнів 2-9 класів загальноосвітньої школи госпіталізували до обласної дитячої лікарні. Школярам стало зле на ранковій лінійці, вони скаржилися на нудоту, головний біль, деякі знепритомніли. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Що відомо про отруєння дітей у Черкасах

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман вилетів до Черкас у зв’язку з масовим отруєнням та госпіталізацією учнів. Він повідомив, що діти у Черкасах могли отруїтися через розпилення речовини, яку наразі намагаються встановити фахівці.

Президент Порошенко доручив встановити причини отруєння учнів у Черкасах.

/Юлія Товстоліс

Пов`язані новини