Ощадбанк отримав виконавчі документи Київського апеляційного суду, які є підставою для стягнення з Росії 1,3 мільярда доларів активів, які перебувають на території України, на користь банку.Це рішення ухвалили в межах рішення Міжнародного арбітражу у справі щодо компенсації експропрійованих у Криму активів.

Про це повідомляє прес-служба Ощадбанку.

«Наразі Ощадбанк здійснює всі необхідні процесуальні дії для відкриття виконавчого провадження та належного захисту своїх інтересів, які було порушено внаслідок незаконних дій Російської Федерації на території Криму, та відшкодування спричинених збитків», — повідомили в Ощадбанку.

Там зазначають, що отримання ухвали суду надало банку право виконати рішення Міжнародного арбітражу на території України. Окрім оновної суми компенсації у розмірі 1,3 мільярда доларів, Ощадбанк отримає право на стягнення відсотків за боргом Росії.

Раніше стало відомо, що Київський апеляційний суд дозволив Ощадбанку виконати рішення Арбітражного трибуналу у Парижі щодо отримання банком компенсації від Росії за втрачені внаслідок анексії Криму активи.

Нагадаємо, що 26 листопада 2018 року Арбітражний трибунал у Парижі ухвалив рішення про стягнення на користь Ощадбанку 1,3 мільярда доларів з Росії за анексію Криму.

У Ощадбанку повідомляли, що стягнути активи з РФ планують трьома способами: шляхом конфіскації майна РФ, шляхом прощення Ощадбанку боргів перед Росією та переоформлення заборгованості інших країн перед Росією на Ощадбанк. Ще одним варіантом отримання компенсації — стягнення активів державних компаній Росії. Такий підхід Ощадбанк може застосувати у Великій Британії, США, Канаді, Франції, Швеції та низці інших країн.

Поділитись: