Життя

Ощадбанк подав ще один позов проти «Укртелекому» Ахметова на 1,1 млрд грн

Судовий реєстр
Життя/Ощадбанк подав ще один позов проти «Укртелекому» Ахметова на 1,1 млрд грн
Зберегти
Вигляд
Державний Ощадбанк подав до суду на компанію «Укртелеком» про примусове стягнення 1,1 мільярда гривень.

Відповідне провадження відкрив Господарський суд Києва.

Причиною позову є наявність нововиявлених обставин справи щодо приватизації «Укртелекому» компанією Ахметова «ЕСУ». Попередній позов до компанії Ощадбанк програв у Верховному суді.

У квітні 2013 року між Ощадбанком та ТОВ «ЕСУ» було укладено договір купівлі-продажу облігацій у кількості загальною номінальною вартістю два мільярди гривень. Власником компанії є «СКМ» Ріната Ахметова.

За часів президентства Януковича, у 2011 році, Укртелеком викупив єдиний учасник торгів — компанії «ЕСУ», яким володіла австрійська компанія EPIC.

СКМ Ріната Ахметова придбала «ЕСУ» через два роки після тендера.

У 2015 році Укртелеком взяв на себе зобов'язання викупити у двох держбанків (Ощадбанку та Укрексімбанку) облігації своєї материнської компанії «ЕСУ» (дочка СКМ) на суму 2 млрд грн.

Але телеком-оператору так і не вдалося продати свій мобільний актив — «Трімоб», тому у компанії не було грошей на покриття облігацій. Терміни виплати боргу закінчилися ще в середині березня 2017 року.

Напередодні суд зобов’язав Ощадбанк надати інформацію про кошти Януковича

Топ-менеджер Ощадбанку систематично здійснював незаконні оборудки з державними цінними паперами, та завдав банку збитків на 16,7 мільйона гривень.

Пов`язані новини