«Російські депутати зробили крок для позбавлення Іллі Пономарьова депутатського мандата. Пономарьов – єдиний член парламенту, який виступив проти анексії Криму в минулому році. Він також один з небагатьох політиків, які публічно критикували президента Володимира Путіна», - пише The New York Times. «Державна Дума Росії зробила крок, який більше нагадує політичну відплату, і проголосувала за зняття з Пономарьова депутатської недоторканості, яку гарантує російська конституція. Це дозволяє слідчим порушити кримінальну справу проти нього за співучасть у відмиванні коштів». Газета інформує, що проти Іллі Пономарьова, який зараз перебуває в Сполучених Штатах сфабрикували справу за ніби-то привласнення 750 тисяч доларів за участь в науковій програмі «Сколково».

«Росія може запропонувати обтяженій боргами Греції кредити та знижку на поставки газу в обмін на державні активи», - пише The Telegraph про візит грецького прем’єр-міністра Алексіса Ципраса до Москви. «Звернення Афін до Москви викликало побоювання, що уряд лівих повернувся на схід в пошуках альтернативних джерел фінансування з метою уникнути банкрутства. Напередодні свого візиту, Ципрас засудив економічні санкції проти Москви та назва її «дорогою в нікуди». Загравання Греції з Кремлем вже спричинило критику за те, що вона підриває єдність країн Євросоюзу в боротьбі проти російської військової інтервенції в Україну», - пише The Telegraph. Газета нагадує, що Греція є найбільшим торговельним партнером Росії, оскільки експортує значні обсяги російського газу. Крім кредиту та знижок на газ, Кремль може запропонувати Греції часткове зняття обмежень на імпорт продовольчої продукції на свій ринок в обмін на про-російську політику.

«Я розчарований в Алексісі Ципрасі». Таку фразу українського міністра економіки Айвараса Абромавічуса зробила заголовком німецька Tagesspiegel. «Я з великим занепокоєнням спостерігаю за зростаючими розбіжностями та відсутністю єдиної позиції по відношенню до Росії серед європейських держав. В нашій країні викрадали, били та катували, деякі люди навіть втратили своє життя тільки за те, що повстали заради європейських цінностей. Тому я відчуваю розчарування, коли бачу, як деякі країни ставлять короткострокову економічну вигоду вище людських життів», - каже Абромавічус в інтерв’ю німецькому виданню. «Я, звичайно, розумію, що в світі відбуваються інші події, але Україна бореться не тільки за власне виживання та територіальну цілісність, але й за стабільність всього європейського континенту», - зазначив міністр економіки України.

«Особливе місце в пеклі». Журналіст Бредлі Барстон на сторінках ізраїльської газети Haaretz пише про страшну гуманітарну катастрофу в таборі для палестинських біженців Ярмук, поблизу Дамаска. Із понад 100 тисяч біженців, які мешкали на площі трохи більше двох квадратних кілометрів до громадянської війни в Сирії, зараз тут залишилось 18 тисяч палестинців. «Вони опинились в пастці, повільно страждаючи від хвороб, смертельного перехресного вогню та жахливих перспектив опинитись під правлінням Ісламської держави Іраку та Леванту», - пише газета. Бредлі Барстон закликає прогресивну частину ізраїльського суспільства звернути увагу на страждання палестинців у Сирії. Він стверджує, що сам тільки нещодавно звернув увагу коли довідався, що у Ярмуку на людину припадає 400 калорій щодня. Весь табір був заблокований від постачання продовольства та медикаментів на цілий тиждень. Серед заручників опинились три з половиною тисячі дітей. І це в таборі, який постійно штурмували військові злочинці, насильники та вбивці.

Поділитись: