Підприємці з оточення міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та бізнес-партнера його родини Ігоря Котвіцького стали співзасновниками двох компаній, що отримали спеціальні дозволи Державної служби геології та надр на вивчення та розробку нафтогазових родовищ.

Як з’ясувала програма журналістських розслідувань «Схеми», наприкінці липня 2016 року підприємець Роман Дружбін та його партнери стали власниками харківських фірм «Укргаздоб» та «Нафтогазенергопром», що отримали спецдозволи на користування надрами.

Дружбін був співзасновником Центральної нафтогазотранспортної компанії разом із підприємцем Олександром Павлюченком, який є помічником народного депутата від Народного фронту Ігоря Котвіцького, соратника та бізнес-партнера родини Авакова.

Фірма «Укргаздоб» отримала 20-річний дозвіл на вивчення з подальшою промисловою розробкою Південно-Кисівської площі на Харківщині, де можна видобувати нафту та газ. Компанія Нафтогазенергопром отримала 5-річний дозвіл на вивчення та дослідно-промислову розробку Мурафинської площі сланцевого газу.

В обох випадках за нафтогазові площі змагались лише по дві компанії. На момент подання документів про участь в аукціоні обидві фірми існували менш ніж два тижні і були зареєстровані в один день — 23 лютого 2016 року. Журналісти також виявили, що обидві фірми реєструвала одна й та сама людина - Наталія Моргун. Вона ж була зареєстрована на аукціоні як уповноважений представник ТОВ «Нафтогазенергопром».

За результатами конкурсу Мурафинської та Південно-Кисівської площ, Антимонопольний комітет України порушив справу і почав розслідування за ознаками антиконкурентних узгоджених дій учасників аукціону.

У департаменті комунікацій МВС відповіли, що дана інформація не належить до діяльності міністерства. У свою чергу прес-секретар Авакова Наталія Статівко заявила, що «Арсен Аваков зараз ніяким чином не пов’язаний ні з яким бізнесом».

Поділитись: