УКРАЇНА

Отруєння у Макіївці могло виникнути через фільтрування води хлором з РФ — МінТОТ

29 вересня, 2018 23:57
УКРАЇНА/Отруєння у Макіївці могло виникнути через фільтрування води хлором з РФ — МінТОТ
Зберегти
Вигляд
Хлор, яким очищують воду на Макіївській фільтрувальній станції, що на окупованій території, постачали з Росії.

Хлор, яким очищують воду на Макіївській фільтрувальній станції, що на окупованій території, постачали з Росії. В окупованій Макіївці наприкінці вересня сталось масове отруєння питною водою.

Про це повідомляє Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб.

Зазначається, що очищення води, яка подається до міських мереж на частині території Донеччини, проводиться на Макіївській фільтрувальній станції. Ця станції належить до підприємства «Вода Донбасу».

За даними міністерства, хлор для багатьох фільтрувальних станцій «Води Донбасу» надається міжнародними місіями, зокрема, Міжнародним Комітетом Червоного Хреста та Швейцарською агенцією розвитку та співробітництва.

«Зазначені місії не здійснювали доставку хлору на Макіївську фільтрувальну станцію. За наявною інформацією хлор для очищення води на цій станції постачався з території Російської Федерації», — йдеться у повідомленні.

Раніше представник уповноваженої Верховної Ради з прав людини Павло Лисянський повідомив, що в окупованій Макіївці масово отруєння могло статись через те, що воду частково дезінфікували не хлором, а марганцем.

Про це повідомив представник уповноваженої Верховної Ради з прав людини Павло Лисянський.

26 вересня стало відомо, що в місті Макіївка, що на окупованій Донеччині, сталося масове отруєння місцевого населення питною водою, до лікарні доправили щонайменше 39 людей, зокрема двох дітей віком до 9 років. 

Станом на ранок 27 вересня кількість госпіталізованих зросла до 43 осіб. Удень того ж дня стало відомо, що кількість госпіталізованих зросла до 87.

Удень 28 вересня кількість госпіталізованих унаслідок отруєння водою в окупованій Макіївці зросла до 117.

У постраждалих були такі симптоми: біль в області живота, блювота, озноб, підвищення температури, у важких випадках — виражена інтоксикація і зневоднення.

Пов`язані новини