УКРАЇНА

Отруєння водою в окупованій Макіївці: водопостачальник та санепідемстанція взяли проби води

28 вересня, 2018 15:25
УКРАЇНА/Отруєння водою в окупованій Макіївці: водопостачальник та санепідемстанція взяли проби води
Зберегти
Вигляд
Комунальне підприємство «Вода Донбасса» та міська санепідемстанція взяло проби води після повідомлень про масове отруєння питною водою в Макіївці. Результати експертизи будуть 1 жовтня.

Комунальне підприємство «Вода Донбасса» та міська санепідемстанція взяли проби води після повідомлень про масове отруєння питною водою в Макіївці. Результати експертизи будуть 1 жовтня.

Про це йдеться у заяві підприємства «Вода Донбасса».

Зазначають, що лише після результатів експертизи можна робити якісь висновки.

«Спеціалісти компанії одразу ж провели забір проб води, одночасно з міською санітарно-епідеміологічною службою. Результати будуть готові у понеділок. Остаточні висновки будуть зроблені після результатів проб води», — зазначили на підприємстві.

Також вказали, що упродовж вересня є скарги на запах у питній воді — його причиною є процес «розвитку» водоростей у каналі Сіверський Донець-Донбас. Такий процес назвали природнім та зазначили, що в цей період воду додатково обробляють.

Також комунальне підприємство радить мешканцям нині кип'ятити воду перед її використанням.

26 вересня стало відомо, що в місті Макіївка, що на окупованій Донеччині, сталося масове отруєння місцевого населення питною водою, до лікарні доправили щонайменше 39 людей, зокрема двох дітей віком до 9 років. 

Станом на ранок 27 вересня кількість госпіталізованих зросла до 43 осіб. Удень 27 вересня стало відомо, що кількість госпіталізованих зросла до 87.

Удень 28 вересня кількість госпіталізованих унаслідок отруєння водою в окупованій Макіївці зросла до 117.

У постраждалих були такі симптоми: біль в області живота, блювота, озноб, підвищення температури, у важких випадках — виражена інтоксикація і зневоднення.

Причиною масового отруєння стало те, що воду частково дезінфікували не хлором, а марганцем, повідомили в офісі омбудсмена.

 

Пов`язані новини