Отрута бразильської змії може стати корисною в боротьбі з COVID-19 — науковці

Змія жараракусу
Змія жараракусуВікіпедія

Бразильські дослідники виявили, що молекула в отруті змії жараракусу (Bothrops jararacussu) пригнічує розмноження коронавірусу в клітинах мавп. Це є можливим першим кроком на шляху до створення ліків у боротьбі з коронавірусом.

Дослідження опублікували в журналі Molecules, передає Reuters.

Воно показало, що молекула з отрути цієї змії пригнічує здатність вірусу розмножуватися в клітинах мавп на 75%.

«Ми змогли показати, що цей компонент зміїної отрути здатний пригнічувати дуже важливий білок вірусу», — сказав Рафаель Гвідо, професор Університету Сан-Паулу й автор дослідження.

Молекула є пептидом, або ланцюжком амінокислот, який може з'єднуватися з ферментом коронавірусу під назвою PLPro, життєво важливим для розмноження вірусу. Водночас молекула не пошкоджує інші клітини.

Гвідо зазначає, що вже відомий своїми бактерицидними властивостями пептид можна синтезувати в лабораторії, що робить непотрібним вилов або вирощування змій.

«Ми з обережністю ставимося до людей, які збираються полювати на жараракусу, вважаючи, що вони врятують світ… Це не так! Від коронавірусу врятує не отрута», — наголошує Джузеппе Пуорто, очільник біологічної колегії Інституту Бутантан в Сан-Паулу.

Надалі дослідники сподіваються випробувати цю речовину на людських клітинах, але термінів не повідомляють.

Жараракусу — одна з найбільших змій у Бразилії, її довжина сягає 2 метрів. Тварина мешкає в прибережних атлантичних лісах, а також зустрічається в Болівії, Парагваї та Аргентині.