УКРАЇНА

Отримання вагонів від «Укрзалізниці» є найкорумпованішою сферою — експерт

15 грудня, 2016 19:59
УКРАЇНА/Отримання вагонів від «Укрзалізниці» є найкорумпованішою сферою — експерт
Зберегти
Вигляд
Питання передачі «Укрзалізницею» вагонів перевізникам є найбільш корумпованою сферою в системі залізничних перевезень.

Питання передачі «Укрзалізницею» вантажних вагонів перевізникам є найбільш корумпованою сферою в системі залізничних перевезень.

Про це в коментарі Громадському повідомив директор Центру транспортних стратегій Сергій Вовк.

«На даному етапі питання того, хто отримає вагон — воно є надзвичайно корупційноємким для «Укрзалізниці». Справа в тому, що вагон «Укрзалізниці» є набагато дешевшим, ніж приватний вагон, приватного оператора. Таким чином, всі вантажоперевезники намагаються знайти можливість отримати вагон саме «Укрзалізниці», але як це виходить і в кого це виходить — це вже проблема великої розмови в тому числі із правоохоронними органами», — сказав він.

Вовк додав, що проблема нестачі вагонів є наразі однією з головних проблем, які наразі має «Укрзалізниця».

«Вона з пов’язана з декількома чинниками. По-перше, у залізниці дуже часто не вистачає локомотивів для обслуговування тої кількості вагонів, які є на системі. В результаті, значна частина вагонів просто стоїть і не використовується», — сказав експерт. 

Загалом, дефіцит вагонів по системі самими залізничниками і міністерством інфраструктури оцінюється у досить великому обсязі — від 5 ти 10 тисяч вагонів.

«Тому, власне, для того щоб вирішити цю проблему і звести до нуля людський фактор якраз і говорять про введення автоматизованої системи розподілу вагонів», — додав Вовк. 

Нагадаємо, «Укрзалізниця» спільно з СБУ створила штаб протидії хакерським атакам.

Пов`язані новини