Учасники «Організації український націоналістів» готуються пікетувати у передмісті столиці «хресну ходу», яку проводить УПЦ Московського патріархату.

Акція-протистояння ході розпочалася одночасно на Житомирському та Бориспільському автошляхах. Саме цими дорогами планують зайти парафіяни УПЦ МП у колоні «хресної ходи» до Києва 25 липня.

Організатори пікету кажуть, що спробують не пропустити їх до столиці. «Якщо нас буде достатня кількість, ми перекриємо трасу, можливо, ми будемо їх супроводжувати. Чіткого плану немає, його народить ситуація, яка буде виникати», — каже лідер ОУН Микола Коханівський.

Правоохоронці, які приїхали на місце акції, не дозволили розкласти намети, але також і не заборонили учасникам організувати польову кухню та ночувати просто неба.

На 19-му кілометрі Житомирської траси зібралося близько 30 людей з добровольчого руху ОУН.

В свою чергу, протоієрей УПЦ Московського патріархату Віктор Земляний запевнив, що «хресна хода» прийде в Київ попри пікети «Організації українських націоналістів». Про це Земляний сказав в ефірі Громадського.

«Вони мають на це право, якщо вони так думають. Але і ми маємо право пройти, ми такі ж громадяни України. Людей можливо ввели в оману. Ми все одно будемо іти», — сказав Земляний.

Раніше у МВС заявили, що прийматимуть жорсткі рішення під час «хресної ходи» у разі необхідності.

Нагадаємо, хресна хода розпочалася 3 липня на сході України зі Святогірської лаври, а 9 липня на заході країни – з Почаївської лаври. При цьому, спікер ВР Андрій Парубій заявив, що Росія готує провокації під час хресної ходи в Києві.

Нагадаємо, хресна хода розпочалася 3 липня на сході України зі Святогірської лаври, а 9 липня на заході країни – з Почаївської лаври.

27 липня, напередодні святкування Дня Хрещення Русі-України, учасники обох колон мають намір зустрітися в Києві на Володимирській гірці і разом пройти до Києво-Печерської лаври, де заплановане урочисте богослужіння.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile