У мережі опублікували відео, на якому одна з пацієнток розповіла про примусову стерилізацію деяких мешканок пансіонату в Єкатеринбурзі (РФ). Після цього обласний уряд оголосив перевірку пансіонату.

Так, 17 жовтня телеграм-канал Baza опублікував відео, на якому одна з пацієнток Уктуського пансіонату в Єкатеринбурзі розповіла про примусову стерилізацію деяких мешканок пансіонату.

За даними телеграм-каналу, керівництво установи змушувало пройти цю процедуру жінок з інвалідністю з дитбудинків, «тому що в пансіонаті не можна було тримати дітей». Таким чином постраждали понад десять жінок, одна з них пізніше померла, стверджує Baza.

За словами пацієнтки на відео, тим, хто відмовлявся від операції, лікарі погрожували відправленням в психоневрологічний інтернат. У ролику також демонстрували довідку про проведену операцію.

Реакція обласного уряду

Міністерство соціальної політики Свердловської області оголосило про початок перевірки Уктуського пансіонату в Єкатеринбурзі для літніх і людей з інвалідністю через повідомлення про «порушення прав жінок, які там проживають». За їхніми даними, до цього часу скарг від мешканців установи за цим фактом не надходило.

«Звертаємо увагу, що довідка, яка була продемонстрована у відеозаписі, датована 2008-м роком. Для встановлення всіх обставин події в той період може знадобитися додатковий час», — заявили в міністерстві.

Поділитись: