Падіння Іл-76: Україна зверталась до росії щодо передачі тіл тих, кого оголосили загиблими
Українська сторона робила запити, у яких просила росію передати тіла тих, хто начебто загинув під час авіатрощі російського Іл—76 на Бєлгородщині. Однак росія поки що на це не погодилась.
Про це заявив представник Головного управління розвідки Міноборони Андрій Юсов в етері телемаратону «Єдині Новини».
Він також підтвердив, що 65 воїнів зі списку росіян, які начебто були на борту Іл-76, — це справді українські військовополонені. Утім, подальша їхня доля досі невідома.
«Україна зверталася з запитами і продовжує це робити з приводу передачі тіл. Поки що російська сторона на це не йде», — сказав Юсов і додав, що міжнародне розслідування, якого вимагає Україна, залишається актуальним.
Але росія досі не підтвердила готовність до такого відкритого розслідування.
Зазначимо, уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець також розповів, що не має інформації щодо тих військовополонених, які начебто загинули на борту Іл-76. Він заявив, що так і не отримав відповіді від Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ).
Падіння Іл-76
Уранці 24 січня російські медіа повідомили, що у регіоні впав літак Іл-76. У Міноборони росії заявили, що на борту нібито були 65 українських військовополонених, яких перевозили для обміну, а також 6 членів екіпажу і 3 супровідників.
Водночас українські ЗМІ з посиланням на джерела стверджували, що Іл-76 перевозив ракети для комплексів С-300, якими росіяни обстрілюють Харківщину.
В українській розвідці підтвердили, що 24 січня готувався обмін полоненими між росією та Україною. Згодом там розповіли, що росія не попереджала про перевезення українських полонених на точку обміну літаком, і немає достовірної та вичерпної інформації щодо того, хто саме перебував на російському Іл-76.
Представник розвідки Андрій Юсов заявив, що до моргу в Бєлгороді доставили лише 5 тіл після падіння літака. Це відповідає кількості особового складу його екіпажу. Він також казав, що на борту мали перебувати російські військово-політичні VIP-представники, але в останній момент російські спецслужби заборонили їм сідати на літак.
31 січня таки відбувся великий обмін полоненими, у межах якого в Україну повернулися 207 українців. Але серед звільнених воїнів не було тих, кого росія начебто перевозила на літаку Іл-76.
- Поділитися: