Рятувальники на місці аварії військового транспортного літака АН-12 неподалік аеропорту Львова, 4 жовтня 2019 року
Фото:

EPA-EFE/UKRAINE'S STATE EMERGENCY SERVICE

П’ятеро загиблих та троє поранених – такий наслідок аварійної посадки військового транспортного літака АН-12 неподалік аеропорту Львова 4 жовтня.

На борту повітряного судна перебувало 8 людей, з них 7 членів екіпажу та одна особа, яка супроводжувала вантаж. Вижили двоє бортінженерів та технік. Усіх доставили до 8-ї міської лікарні у важкому стані та прооперували.

«У пацієнтів поєднані різні травми: у двох — перелом плечової кістки, кісток тазу. У третього, черепно-мозкова травма, відкритий перелом кінцівок. Після стабілізації пацієнтів оглянуть повторно», – розповів заступник головного лікаря 8-ї клінічної лікарні Ігор Стояновський. 

Наразі пацієнти перебувають під наглядом анестезіологів в інтенсивній терапії. 

Аварія сталася під час виконання літаком авіакомпанії «Україна Аероальянс» чартерного вантажного рейсу по маршруту Віго (Іспанія) – Львів. За даними з бази flightradar24, літаку 51 рік. 

Попередня причина падіння — нестача палива. Спершу (о 7:10) була інформація, що літак АН-12 зник з радарів під час заходу на посадку на відстані майже 14 кілометрів до міжнародного аеропорту «Львів» з боку села Жирівка. 

За 20 хвилин після того член екіпажу вийшов на зв’язок і повідомив, що літак здійснив аварійну посадку на відстані у півтора кілометра від злітно-посадкової смуги.

Рятувальники на місці аварії військового транспортного літака АН-12 неподалік аеропорту Львова, 4 жовтня 2019 року
Фото:

EPA-EPA-EFE/MYKOLA TYS

«Один із членів екіпажу повідомив, що вони перебувають недалеко від злітної смуги, впали, що вони травмовані, завалені і їм потрібна допомога», – розповів заступник начальника головного управління ДСНС у Львівській області Валерій Глобенко.

У прес-службі аеропорту «Львів» повідомили, що вантажний літак Ан-12 мав сісти на дозаправлення. Своєю чергою львівський міський голова Андрій Садовий заявив, що літак не мав сідати у Львові. 

Поліція порушила кримінальну справу за статтею порушення правил безпеки руху або експлуатації залізничного, водного чи повітряного транспорту. Санкція статті передбачає позбавлення волі до десяти років. Остаточні причини падіння літака стануть відомі після проведення експертизи. 

«Ми поки що проводимо огляд місця події, чекаємо відповідних комісій. І після завершення огляду місця події, буде призначено відповідні експертизи, де буде встановлено було чи не було пальне», — розповів заступник начальника слідчого управління Нацполіції у Львівській області Андрій Кумечко. Він також підтвердив, що літак мав сісти на дозаправлення у Львові.

Поділитись: