Виділені США кошти, призначені на реформи прокуратури, спрямовувалися не безпосередньо в органи прокуратури України, а міжнародним організаціям-партнерам. Про це повідомив посол США в Україні Джеффрі Пайєтт.

Дипломат вказав, що $ 200 тис. США надали Організації економічного співробітництва та розвитку на розробку тестів для співробітників органів прокуратури, а ще $ 2 млн - для Міжнародної організації з розвитку і права, щоб надалі використовувати в реформі прокуратури.

«Те ж стосується допомоги США для патрульної поліції, інший судової реформи і проектів з верховенства права», — додав Пайетт.

Він також підкреслив, що США хочуть бачити від Генеральної прокуратури України реальну боротьбу з корупцією, а не «відкритий і агресивний спротив реформам».

Як повідомлялося, Генпрокуратура України за запитом народних депутатів проведе розслідування обставин використання коштів, що надійшли від американських і європейських партнерів на реформування органів прокуратури, але так і не надійшли на офіційні рахунки відомства.

«Прокуратура проводила певні перевірки. У нас достатньо питань — де поділися кошти, які виділялися нашими зарубіжними партнерами для реформи прокуратури, але на наші офіційні рахунки не надійшли», — розповів прокурор Генпрокуратури Владислав Куценко.

Він повідомив, що інформація буде внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Поділитись: