У Пакистані заявили про збиття двох літаків Військово-повітряних сил Індії, які начебто вторглися у повітряний простір країни.

За словами речника пакистанської армії генерал-майора Асіфа Гафора, один з літаків впав у регіоні Азад Кашмір, а інший — у підконтрольній Індії частині Кашміру. Він додав, що пакистанці захопили індійського пілота.

До цього речник МЗС Пакистану Мохаммад Фейсал заявив, що військові здійснили авіаудари в контрольованій Індією частині Кашміру, передає Deutsche Welle.

В Індії поки що не підтверджують інформації про те, що два їхніх літаки були збиті. Там повідомили, що один літак повітряних сил зазнав аварії в Кашмірі, унаслідок чого загинули двоє пілотів та цивільна людина, передає Reuters.

Також Військово-повітряні сили Індії завили про збиття пакистанського винищувача F-16, який порушив повітряний простір країни. Там стверджують, що літак порушив повітряний простір Індії в районі Новшера в штаті Джамму і Кашмір, пише The Times of India. 

Повідомляють, що винищувач впав на пакистанській території, а пілот встиг катапультуватися.

Офіційних даних щодо жертв авіа ударів немає, проте ВВС пише, що загинули четверо цивільних пакистанців, ще 10 отримали поранення. З боку Індії поранені п’ятеро військових.

Зазначимо, що це перші авіаудари уздовж лінії контролю, яка розмежовує пакистанську та індійську частини Кашміру, з часів війни між двома країнами у 1971 році.

Конфлікт між Індією та Пакистаном загострився після того, як 14 лютого у контрольованій Індією частині Кашміру внаслідок теракту загинули щонайменше 40 поліцейських. Країна звинуватила у теракті Ісламабад. Угруповання «Джаїш-е-Мухаммад» взяло на себе відповідальність за теракт в Кашмірі. 26 лютого індійська влада заявила, що завдала удару по табору бойовиків цього угруповання на території Пакистану.

Індія і Пакистан претендують на всю територію Кашміру, проте кожна зі сторін контролю лише частини регіону З часів здобуття незалежності від Британії в 1947 році країни тричі вели війну і та мали низку конфліктів, причиною більшості з них був Кашмір. Як Індія, так і Пакистан має ядерну зброю.

Поділитись: