Життя

Паламарчук: Альтернативний законопроект про вимоги до генпрокурора порушує Конституцію

Життя/Паламарчук: Альтернативний законопроект про вимоги до генпрокурора порушує Конституцію
Зберегти
Вигляд

Законопроект № 4481 про внесення зміни до статті 40 Закону України «Про прокуратуру» щодо вимог на посаду генерального прокурора України розширює для президента коло осіб, яких можна призначити на посаду.

Про це заявив Микола Паламарчук, народний депутат та співавтор законопроекту.

«Мій законопроект розширює коло осіб, яких можна призначити (на посаду генпрокурора – ред.). Право президента призначити людину, яка має юридичну освіту, яка має стаж і таке інше», — сказав Паламарчук.

При цьому, депутат вважає, що в разі прийняття законопроекту №4469 буде порушена Конституція.

«Не писав я законопроект під когось і під щось. Законопроект (№ 4481 — ред.) був внесений як альтернатива тому, в якому є порушення Конституції, а саме заочне розслідування і заочне засудження», — сказав депутат.

Також він прокоментував кандидатуру Юрія Луценка на посаду генпрокурора.

«Я вважаю, що це був би гарний генпрокурор. Він може бути генпрокурором відповідно до того закону, якщо ми внесем зміни. А хоче він, не хоче – це вже інша справа», — сказав Паламарчук.

Нагадаємо, в кулуарах Верховної Ради точаться суперечки щодо законопроекту про внесення зміни до статті 40 закону України «Про прокуратуру» щодо вимог на посаду Генерального прокурора України.

Зокрема, це стосується законопроектів №4469 та №4481. Депутати дискутують, чи чи повинен генпрокурор мати вищу юридичну освіту, а також де і який повинен мати стаж роботи.

Пов`язані новини