Політика

Палестина заморозила офіційні контакти з США

22 листопада, 2017 08:36
Політика/Палестина заморозила офіційні контакти з США
Зберегти
Вигляд
Палестинці заморозили офіційні контакти з Вашингтоном, після того як адміністрація Дональда Трампа пригрозила закриттям представництва Організації визволення Палестини (ООП) в американській столиці.

Палестинці заморозили офіційні контакти з Вашингтоном, після того як адміністрація Дональда Трампа пригрозила закриттям представництва Організації визволення Палестини (ООП) в американській столиці.

Про це у вівторок, 21 листопада, заявив палестинський міністр закордонних справ Ріяд аль-Малікі, передає DW.

«У чому користь від проведення з ними будь-яких зустрічей, якщо вони закривають наш офіс?», — зазначив аль-Малікі.

За його словами, своєю заявою він всього лише надав офіційний характер кроку, який і так відбувався з позиції американської сторони.

Погрози Вашингтона стали відповіддю на прагнення палестинців залучити Ізраїль до відповідальності перед Міжнародним кримінальним судом через будівництво єврейських поселень.

Держдепартамент США повинен регулярно видавати нові дозволи на подальшу роботу представництва ООП.

Поточний термін завершується у листопаді 2017 року, і Вашингтон може його не продовжити.

Разом з тим Дональд Трамп може і схвалити подальше функціонування офісу ООП, якщо протягом 90 днів переконається, що «палестинці почали прямі і по суті переговори з Ізраїлем».

26 вересня 2017-го року на Західному березі Йордану в єврейському поселенні застрелили трьох ізраїльтян.  Також у липні трьох ізраїльтян зарізали у єврейському поселенні на Західному березі ріки. 

21 липня 2017-го трьох палестинців було вбито під час розгону протестів проти нових заходів безпеки в мечеті Аль-Акса, що розташована на священній для євреїв та мусульман Храмовій горі.

Пізніше, президент Махмуд Аббас заявив, що Палестина призупинить усі офіційні контакти з Ізраїлем, поки не буде скасовано нові заходи безпеки на Храмовій горі — священному місці Єрусалиму для мусульман та євреїв.

Пов`язані новини