🎧 Паліатив — це про життя і турботу про пацієнта, або Чим відрізняється паліативне лікування від допомоги
Слово «паліатив» зазвичай лякає і самих пацієнтів, і їхніх близьких. Незалежно від діагнозу їм здається, що це — про закінчення життєвого шляху. Але це не завжди так.
Спершу цим словом називали ліки або інший засіб, який дає тимчасове полегшення хворому і допомагає прибрати симптоми та поліпшити самопочуття. Водночас ішлося не про лікування хвороби, а про максимальне продовження життя. У сучасній медицині з'явилося й поняття «паліативної допомоги». Це комплекс заходів, що покращують якість життя пацієнтів та їхніх сімей.
Що таке радикальне і симптоматичне паліативне лікування, коли має бути запропонована паліативна допомога, чому, попри наявну законодавчу базу, повноцінна система такої допомоги в Україні досі не працює, і що робити, якщо пацієнту банально відмовляють у тому, щоб без страждань жити з хронічною хворобою. Про це авторка подкасту Яна Сєдова поговорила з лікарем-онкологом із Кропивницького Андрієм Гардашниковим, який багато пише на цю тему на своїй сторінці у Facebook і в особистому блозі. Гардашников також є прихильником застосування медичного канабісу. У серпні він записав звернення до президента України, в якому закликав політиків не спекулювати на цій темі та додати до арсеналу лікарів медичний канабіс як симптоматичну терапію.
Слухайте цей епізод на Castbox, Soundcloud, Apple Podcasts, Google Podcasts і YouTube.
Слухайте весь другий сезон подкасту на Castbox і Soundcloud.
- Поділитися: