До Придніпровської та Криворізької ТЕС повністю зупинені поставки антрацитового вугілля, а наявні запаси дозволять працювати ще 3-4 тижні.

Придніпровська та Криворізька теплоелектростанції можуть зупинитись через 3-4 тижні, якщо не буде відновлено поставки антрацитового вугілля з Донбасу. Таким чином блокада вивезення антрациту з окупованих територій Донбасу може призвести до віялових відключень світла.

Про це йдеться у відповіді Громадському компанії українського олігарха Ріната Ахметова ДТЕК, яка є власником цих станцій.

Стосовно Луганської ТЕС, яка також знаходиться у власності ДТЕК, у компанії повідомили, що поставки антрациту для її роботи продовжуються і тому загрози її зупинки наразі немає.

«Поставки антрациту для потреб Придніпровської та Криворізької ТЕС зупинені повністю. Ця марка вугілля надходить лише на Луганську ТЕС, яка працює в енергоострові. Також зупинені поставки газової марки вугілля з підприємств компанії на Зуєвську ТЕС, яка розташована на тимчасово непідконтрольній території. Існуючі запаси вугілля на цих станціях дозволять станціям працювати до 3-4 тижнів», – йдеться у відповіді.

Також зауважується, що ДТЕК не закуповує вугілля на Донбасі, а поставляє з власних шахт, розташованих на підконтрольній бойовикам території – у Ровеньках та Свердловську.

«Всі підприємства компанії ДТЕК, які розташовані на неконтрольованій території, перереєстровані на підконтрольній Україні території і платять податки згідно законодавства України», – підкреслюється у відповіді.

Щодо можливої альтернативи вугіллю з окупованого Донбасу, то у компанії заявляють, що на сьогоднішній день компанія ДТЕК не має підписаних контрактів на поставку імпортного антрациту.

«Єдиною заміною вітчизняному антрациту може бути імпортний ресурс, зокрема з ПАР, але терміни його поставок становлять не менше 80 днів. У разі виходу України на зовнішні ринки з метою закупівлі великих обсягів антрациту, ціни можуть істотно вирости. Така реакція властива біржової торгівлі», – відповіли в ДТЕК.

У корпорації «Індустріальний союз Донбасу» підтверджують зупинку меткомбінату та коксохіму в Алчевську та попереджають про загрозу зупинки Дніпровського меткомбінату.

Вдень 15 лютого у керівництві Алчевського меткомбінату повідомили Громадському, що роботу меткомбінату буде зупинено мінімум на місяць через відсутність поставок сировини внаслідок блокування залізниці.

Напередодні, повідомлялось, що 13 лютого Алчевський меткомбінат призупинив роботу.

Нагадаємо, що 10 лютого учасники акції з «економічної блокади» окупованого Донбасу заблокували магістраль Ясинувата-Костянтинівка на ділянці поблизу станції Фенольна.

2 лютого «Штаб блокади торгівлі з окупантами» перекрив колію поблизу Бахмута.

А 25 січня була заблокована залізниця «Луганськ-Лисичанськ-Попасна» на ділянці Гірське-Золоте для припинення торгівлі з незаконними збройними формуваннями.

16 лютого учасники «блокади» заявили про встановлення блокпосту на автошляху поблизу Золотого на Луганщині.

15 лютого на позачерговому засіданні Кабмін запровадив надзвичайні заходи в енергетиці.

Пізніше прем'єр Володимир Гройсман повідомив, що Україна заблокувала експорт антрациту на період дії надзвичайних заходів в енергосистемі.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: