Комісія Київської міської ради з питань культури, туризму та інформаційної політики погодила проект рішення щодо переміщення пам'ятнику військовому діячеві Миколі Щорсу.

Комісія Київської міської ради з питань культури, туризму та інформаційної політики погодила проект рішення щодо переміщення пам'ятнику військовому діячеві Миколі Щорсу.

Про це повідомляє прес-служба Київради.

Проект рішення передбачає звернення до Міністерства культури України з проханням внести пропозицію про переміщення пам'ятника Миколі Щорсу на розгляд Кабінету міністрів.

Постамент вважається пам'ятником монументального мистецтва та входить до переліку об'єктів культурної спадщини національного значення. Відповідно, переміщення пам'ятника неможливе без узгодження з вищими органами влади.

За словами заступника міського голови Володимира Прокопіва, який подав цей проект, пам'ятник доцільно буде розмістити в музеї монументальної пропаганди СРСР, який створюється на ВДНГ.

«З одного боку, є закон про декомунізацію, під який підпадає пам'ятник Щорсу, з другого — ми, як відповідальні особи, повинні зберегти унікальну пам'ятку монументального мистецтва», — зазначив Прокопів.

«Пам'ятник Миколі Щорсу в Києві часто стає об'єктом вандалізму з боку радикально налаштованих активістів, які намагалися демонтувати постамент самостійно, вважаючи, що влада в цьому напрямку робить недостатньо. Але ми повинні все зробити виключно в правовому полі, тому звертаємося за дозволом в Мінкультури», — додав він.

Проект рішення розглянуть на пленарному засіданні Київради.

Раніше в мерії заявляли, що пам'ятник Щорсу огороджений, щоб уникнути самовільного демонтажу активістами, а риштування навколо нього зведене для огляду та замірів в рамках підготовки до демонтажу силами КМДА.

Нагадаємо, що раніше в Києві біля станції «Либідська» зруйнували пам'ятник чекістам.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: