Папа Римський Франциск поцілував ноги лідерам Південного Судану, закликавши їх поважати перемир’я і не повертатися до громадянської війни.

Про це повідомляє Reuters.

Папа закликав президента країни Сальви Киїра, його колишнього заступника Рієка Мачара, який став лідером повстанців, та ще тр віце-президентів дотримуватися миру та зобов’язань про створення уряду наступного місяця.

«Я прошу вас, як брата, залишитися в мирі. Я прошу вас серцем, рухайтеся вперед. Буде багато проблем, але вони не подолають нас. Вирішуйте свої проблеми», — сказав Папа Римський.

«Лідери були приголомшені, коли 82-річний Папа, який страждає від хронічного болю в ногах, з допомогою своїх помічників став на коліна, щоб поцілувати ноги їм і кільком іншим людям в кімнаті», — пише Reuters.

Агентство пише, що Папа звернувся до лідерів країни, оскільки у Південному Судані зростало занепокоєння, що мирна угода, яка завершила жорстоку п’ятирічну громадянську війну в Південному Судані, може опинитися під загрозою через переворот у сусідньому Судані.

Нагадаємо, у серпні 2018-го у  Південному Судані оголосили про закінчення громадянської війни, яка тривала 5 років.

27 червня 2018-го президент Південного Судану Салва Киїр та лідер повстанців Рієка Машар підписали угоду про припинення вогню.

У 2017 році ООН заявила про голод у Південному Судані.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ На межі смерті: чому голодує Південний Судан

Поділитись: