Папа Римський відповів на звинувачення в тому, що він уникає прямої критики росії

Глава католицької церкви Папа Римський Франциск визнав росію нападником на Україну і пояснив, що у своїх промовах щодо війни в Україні не згадує володимира путіна, «тому що це і так відомо».
Про це пише Vatican News.
Журналісти сказали Папі, щобагатьом людям у США видається, немов понтифік не хоче прямо критикувати росію за її агресію проти України, воліючи натомість говорити більш загально про необхідність припинення війни. «Як би Ви пояснили свою позицію?» — запитали журналісти.
Франциск у відповідь сказав, що коли він говорить про Україну, то говорить «про народ-мученик, мученицький народ». А якщо існує мученицький народ, то є той, хто його катує, додав Папа.
«Безумовно, той, хто нападає, — це російська держава. Це цілком зрозуміло. Іноді я намагаюся не конкретизувати, щоб не образити, а радше засудити загалом, хоча добре відомо, кого я засуджую. Не обов’язково вказувати ім'я та прізвище», — зазначив понтифік.
Він розповів, що на другий день повномасштабної війни пішов до російського посольства при Святому Престолі — «незвичайний жест, тому що Папа ніколи не ходить до посольства».
«І там я сказав послу передати путіну, що готовий поїхати за умови, що він надасть мені віконце для переговорів. Міністр закордонних справ [сергій] лавров надіслав мені формальну відповідь, ввічливий лист, із якого я зрозумів, що поки в цьому немає потреби», — каже Папа Римський.
За його словами, він тричі спілкувався телефоном із президентом України Володимиром Зеленським, працює над отриманням списків полонених — як цивільних, так і військових, надсилає їх російському урядові, «і відповідь завжди була дуже позитивною».ТакожПапа «думав здійснити подорож» у Москву та Київ.
«І я ніколи не давав нагоди думати, що прикриваю агресію... Чому я не називаю путіна? Тому що це не потрібно, це вже відомо. Проте іноді люди чіпляються за деталь. Усі знають мою позицію, з путіним чи без путіна, не називаючи його імені», — резюмував понтифік.
Неоднозначні заяви Папи щодо війни
Папа Римський Франциск нещодавно заявив, що не вірить у жорстокість росіян, а натомість вважає їх «великим народом» і захоплюється «російським гуманізмом». Він також вважає, що «гавкіт НАТО на двері росії» міг призвести до її вторгнення в Україну.
Франциск говорив, що не впевнений, чи повинні інші країни постачати Україні більше зброї. А втім, згодом він передумав і назвав постачання зброї Україні морально прийнятним. Водночас Франциск закликає Київ бути відкритим для можливого діалогу.
Ще один скандал стався перед Великоднем за григоріанським календарем. У Страсну п’яницю під час Хресної дороги на чолі з Папою Римським уродженки України та росії спільно пронесли процесійний хрест. Пресслужба Святого Престолу тоді пояснила таку ідею «спробою шукати примирення».
Загалом Папа Франциск висловлює співчуття щодо страждань українців і засуджує вторгнення, але досі утримувався від того, щоб прямо назвати росію агресором.
2020 року приблизно 6,5 млн українців визначали себе католиками. У росії, за різними підрахунками, кількість католиків оцінюється в 600-700 тисяч людей.
- Поділитися: