Папа Римський Франциск зустрівся з членами синоду Української греко-католицької церкви на чолі з предстоятелем Святославом (Шевчуком), повідомляє прес-служба УГКЦ.

Синод у Римі і зустріч із Папою були заплановані «у контексті спогадування сумної річниці 70-річчя Львівського псевдособору 1946 року, щоб засвідчити єдність УГКЦ із наступником святого Петра», зазначив Шевчук.

У лютому в УГКЦ заявляли про розчарування заявою Папи Франциска і патріарха Російської православної церкви Кирила, яку вони оприлюднили після своєї першої зустрічі на Кубі.

«Сьогодні багато хто звертався до мене з цього приводу і говорив, що почувається зрадженим Ватиканом, розчарованим половинчастістю правди в цьому документі і навіть непрямою підтримкою з боку Апостольської Столиці агресії Росії проти України. Я, безперечно, розумію ці почуття», – заявляв тоді глава УГКЦ.

Статус УГКЦ, яка підпорядковується Ватикану, але дотримується переважно східного обряду, залишається гострою темою у відносинах Римо-католицької церкви і РПЦ.

Нагадаємо, що глава Римо-католицької церкви Франциск і Патріарх Московський Кіріл після трохи більше двогодинної зустрічі на Кубі 12 лютого підписали спільну декларацію.

/фото news.ugcc.ua/

Поділитись: