УКРАЇНА

«Paradise Papers»: Для топ-менеджера «Нафтогазу» створили офшорну компанію на острові Мен для виведення валюти

6 листопада, 2017 07:14
УКРАЇНА/«Paradise Papers»: Для топ-менеджера «Нафтогазу» створили офшорну компанію на острові Мен для виведення валюти
Зберегти
Вигляд
Йдеться про компанію Pioneer Foundation, яка проіснувала 14 місяців. Це випливає з документів «Paradise Papers» («Документи з райських островів») – нового глобального журналістського розслідування, до якого долучилась команда «Слідства.Інфо»

На початку 2016 року на острові Мен для українського газового топ-менеджера Сергія Олексієнка була заснована офшорна компанія для виведення валюти за кордон всупереч валютним обмеженням, що діяли в Україні.

Йдеться про компанію Pioneer Foundation, яка проіснувала 14 місяців. Це випливає з документів «Paradise Papers» («Документи з райських островів») – нового глобального журналістського розслідування, до якого долучилась команда «Слідства.Інфо» як офіційний партнер проекту OCCRP (Центр з дослідження корупції та організованої злочинності), що об'єднує цілий ряд некомерційних регіональних центрів незалежних ЗМІ.

За даними журналістського розслідування, до схеми виведення коштів міг бути залучений Альфа-Банк, а рахунок для фонду Олексієнка вирішили відкрити у Банку Кіпру.

До роботи у державній компанії Сергій Олексієнко був інвестиційним банкіром – працював у найвідоміших українських компаніях. У липні 2014 року він почав працювати у «Нафтогазі» – уповноваженим з перспективних проектів. Зараз Олексієнко – член правління «Укртрансгазу», дочірньої компанії «Нафтогазу», відповідальної за передачу та зберігання природного газу.

Детальніше про це та інші розслідування «Слідства.Інфо» на основі документів «Передайз Пейперз» дивіться і читайте на сайті Громадського.

«Темний шоколад» Петра Порошенка: про що говорять документи «райських островів».

У неділю о 20:00 за українським часом одночасно чотириста журналістів в шістдесяти семи країнах опублікували свої матеріали про фінансові таємниці можновладців.

Навесні цього року учасники Міжнародного консорціуму журналістів-розслідувачів а також Центру розслідування корупції та організованої злочинності OCCRP, які торік оприлюднили проект «Панама Пейперз», отримали доступ до нових документів. Нове глобальне журналістське розслідування назвали «Paradise Papers» або «Документи з райських островів». Цього разу журналісти проаналізували дані про власників офшорних компаній з двох десятків юрисдикцій. Вони розташовані переважно на невеликих екзотичних островах.

Команда «Слідства.Інфо» як офіційний партнер OCCRP долучилася до цього міжнародного проекту і знайшла у документах більше десятка українських прізвищ.

Більше про:
# Paradise Papers
Пов`язані новини