УКРАЇНА

«Paradise Papers»: Екс-соратник Януковича замовив 37-метрову яхту вартістю у понад €13 млн

6 листопада, 2017 07:17
УКРАЇНА/«Paradise Papers»: Екс-соратник Януковича замовив 37-метрову яхту вартістю у понад €13 млн
Зберегти
Вигляд
Один з колишніх соратників екс-президента України Віктора Януковича Антон Пригодський через офшорну мальтійську компанію замовив 37-метрову яхту Santa Maria T вартістю у понад 13 мільйонів євро.

Один з колишніх соратників екс-президента України Віктора Януковича Антон Пригодський через офшорну мальтійську компанію замовив 37-метрову яхту Santa Maria T вартістю у понад 13 мільйонів євро.

Це випливає з документів «Paradise Papers» («Документи з райських островів») – нового глобального журналістського розслідування, до якого долучилась команда «Слідства.Інфо» як офіційний партнер проекту OCCRP (Центр з дослідження корупції та організованої злочинності), що об'єднує цілий ряд некомерційних регіональних центрів незалежних ЗМІ.

За даними журналістського розслідування, мальтійська компанія «TUC limited» Антона Пригодського заснована восени 2013 року. А вже в наступному році на її рахунках з’явилися понад п’ять з половиною мільйонів євро.

Журналісти звернулися до голландської кораблебудівної компанії під виглядом клієнтів з України і дізнались, що орієнтовна вартість яхти становить 13,2 мільйони євро без податку на додану вартість. А для яхти Santa Maria T – це приблизно 30% від вартості.

За європейськими законами, аби судно могло ходити водами Євросоюзу, власник має сплатити податок на додану вартість на території ЄС.

Саме тому яхта замовлялась через мальтійську фірму – це фактично офшори, вони дають змогу не платити ПДВ на території ЄС.

Детальніше про це та інші розслідування «Слідства.Інфо» на основі документів «Paradise Papers» дивіться і читайте на сайті Громадського.

«Темний шоколад» Петра Порошенка: про що говорять документи «райських островів».

У неділю о 20:00 за українським часом одночасно чотириста журналістів в шістдесяти семи країнах опублікували свої матеріали про фінансові таємниці можновладців.

Навесні цього року учасники Міжнародного консорціуму журналістів-розслідувачів а також Центру розслідування корупції та організованої злочинності OCCRP, які торік оприлюднили проект «Панама Пейперз», отримали доступ до нових документів. Нове глобальне журналістське розслідування назвали «Paradise Papers» або «Документи з райських островів». Цього разу журналісти проаналізували дані про власників офшорних компаній з двох десятків юрисдикцій. Вони розташовані переважно на невеликих екзотичних островах.

Команда «Слідства.Інфо» як офіційний партнер OCCRP долучилася до цього міжнародного проекту і знайшла у документах більше десятка українських прізвищ.

Більше про:
# Paradise Papers
Пов`язані новини