Університети Оксфорда та Кембриджа, а також майже половина всіх коледжів Оксфорду, таємно інвестували десятки мільйонів фунтів в офшорні фонди, у тому числі у спільне підприємство з розробки нафтових розвідок та глибоководного буріння.

Університети Оксфорда та Кембриджа, а також майже половина всіх коледжів Оксфорду, таємно інвестували десятки мільйонів фунтів в офшорні фонди, у тому числі у спільне підприємство з розробки нафтової розвідки та глибоководного буріння.

Такі дані виявили журналісти в рамках міжнародного розслідування Paradise Papers.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Райські документи»: податкові лазівки королеви Єлизавети, людей Трампа та українських політиків

З оприлюднених файлів випливає, що обидва університети виділили значні кошти на багатомільярдні приватні партнерські відносини, розташовані на Кайманових островах.

Гроші спрямовуються через те, що називають «корпораціями-блокаторами». Угоди, як правило, здійснюються у партнерстві з фондом, розташованим у штаті Делавер, США.

Таким чином університети можуть уникнути або «блокувати» податок США на інвестиції в хедж-фонди. Вони отримують дивіденди без податків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Про розслідування «Paradise Papers» та подробиці справи Манафорта

Документи з позначкою «комерційна таємниця та конфіденційно»  демонструють, що в 2006 році Оксфорд інвестував 2,6 мільйони фунтів стерлінгів у приватну акціонерну компанію Coller International, що розташована у Гернсі. Ці гроші були покладені в два окремих фонди, що складаються з грошових коштів від самого університету та від окремих коледжів.

Кембридж інвестував 1,7 мільйони доларів за тією ж схемою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Темний шоколад» Петра Порошенка: про що говорять документи «райських островів»

У неділю о 20:00 за українським часом одночасно чотириста журналістів в шістдесяти семи країнах опублікували свої матеріали про фінансові таємниці можновладців.

Команда «Слідства.Інфо» як офіційний партнер OCCRP долучилася до цього міжнародного проекту і знайшла у документах більше десятка українських прізвищ.

Журналісти на основі аналізу документів дійшли висновку, що створення президентом Порошенком офшорної структури корпорації «Roshen» у 2014 році мало на меті мінімізацію податків, а не передачу корпорації у сліпий траст.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: