Болгарський парламент — Народні збори — ухвалив постанову щодо адміністративно-територіальної реформи в Україні. У ній він закликав український уряд переглянути рішення про розділення Болградського району Одеської області, де проживають болгари.

Як повідомляє пресслужба Народних зборів, за постанову проголосували 109 депутатів, утрималися 19, проти не виступив ніхто.

У постанові болгарський парламент висловлює категоричну незгоду із запланованими адміністративно-територіальними змінами й просить уряд Болгарії вжити всіх можливих дій перед урядом України для забезпечення збереження цілісності болгарської громади в Болградській області.

Депутати пропонують організувати зустріч між урядами Болгарії та України «для обговорення та визначення конкретних заходів та дій щодо захисту прав та цілісності болгарської меншини в Україні».

Болгарські депутати мають на увазі проєкт перспективного плану формування територій громад Одеської області, оприлюднений у квітні 2020 року. Відповідно до нього, на території нинішнього Болградського району мають бути створені три громади — Болградська, Кубейська і Криниченська.

Поділитись: