Економіка

Парламент Ірландії підтримав оскарження штрафу щодо Apple

Економіка/Парламент Ірландії підтримав оскарження штрафу щодо Apple
Зберегти
Вигляд

Парламент Ірландії підтримав наміри уряду оскаржити в суді податкові претензії Єврокомісії до американської компанії Apple на 13 млрд євро, пише Deutsche Welle.

Після дебатів увечері в середу парламент країни 93-ма голосами «за» - на противагу 36 голосам «проти» - підтримав урядові плани.

Рішення Єврокомісії завдало великих «збитків» іміджу Ірландії у світі, сказав під час спеціального засідання парламенту прем'єр-міністр країни Енда Кенні щодо податкових претензій до Apple.

Нагадаємо, Єврокомісія визнала протиправним надання Дубліном тривалих податкових пільг корпорації та вимагає від Apple сплати Ірландії близько 13 мільярдів євро.

Керівництво компанії та державне казначейство США розкритикували рішення Єврокомісії. Зокрема гендиректор Apple Тім Кук назвав рішення «цілковитою політичною маячнею».

2 вересня уряд Ірландії вирішив оскаржити податкові претензії Єврокомісії та погодитися на проведення незалежного аналізу системи корпоративного податку в країні.

В Ірландії через ліберальне ставлення до оподаткування зареєстровані європейські «дочки» потужних корпорацій: Apple, Google чи Facebook.

Після Starbucks в Нідерландах, Amazon та Fiat у Люксембурзі, Apple в Ірландії стала четвертою великою компанією, яку Єврокомісія зобов'язала доплатити податки.

Нагадаємо, напередодні Apple презентувала смартфони iPhone 7 і iPhone 7 Plus.

Пов`язані новини