Політика

Парламент Ізраїлю узаконив тисячі забудов на Західному березі Йордану

6 лютого, 2017 23:49
Політика/Парламент Ізраїлю узаконив тисячі забудов на Західному березі Йордану
Зберегти
Вигляд
Парламент Ізраїлю схвалив закон про легалізацію 4 тисяч одиниць житла, побудованих на Західному березі Йордану на землях, що знаходяться в приватному володінні палестинців.

Парламент Ізраїлю схвалив закон про легалізацію 4 тисяч одиниць житла, побудованих на Західному березі Йордану на землях, що знаходяться в приватному володінні палестинців.

На підтримку закону проголосували 60 депутатів Кнесету, проти – 52, передає Financial Times.

Зауважується, що під час голосування пізно ввечері 6 лютого депутати проігнорували попередження від опозиційних лівоцентристських законодавців.

Ініціатива, підтримана правим урядом Біньяміна Нетаньяху, пропонує замінити знесення поселенського будівницва, яке практикується нині, передачею його в довгострокову оренду («до визначення політичного статусу регіону») нинішнім користувачам з виплатою компенсації палестинським власникам земельних наділів.

Зауважується, що новий закон дозволить заднім числом легалізувати приблизно чотири тисячі «одиниць житла» шляхом фактичної експропріації 800 гектарів приватної палестинської землі на Західному березі Йордану.

У Палестинській Автономії це вважають серйозною загрозою будь-яким мирним домовленостям і вимагають від Ізраїлю припинити поселенську активність на землі, яку сусіди вважають частиною своєї майбутньої держави.

Влада Ізраїлю схвалила плани будівлі 2,5 тис. одиниць житла в єврейських поселеннях на Західному березі Йордану.

24 грудня Рада Безпеки ООН ухвалила резолюцію, в якій міститься заклик до Ізраїлю припинити будівництво поселень на окупованій палестинській території, включаючи Східний Єрусалим.

Прем'єр Ізраїлю заявив про перегляд відносин з ООН через резолюцію про незаконність поселень.

Пов`язані новини