ENRU

Парламент Каталонії почав обговорювати референдум про незалежність

Парламент Каталонії почав обговорювати закон про референдум щодо незалежності автономного регіону від Іспанії. Закон повинен стати юридичною базою для 1 жовтня.

Про це пише AFP.

Референдуми про незалежність Автономної області Каталонія — це серія консультативних неофіційних місцевих референдумів в 2009 і 2010 роках. На них виносилося питання про створення незалежної від Іспанії Каталонії.

Перший референдум відбувся 13 вересня 2009 року. Друга хвиля, почалася 12 грудня 2009 року.

Однією з особливостей референдумів став дозвіл голосувати іммігрантам, негромадянам Іспанії, які постійно проживають на території Каталонії.

Після минулих 25 листопада 2012 року регіональних виборів, за результатами яких абсолютну більшість в парламенті склали депутати партій-прихильників незалежності, 23 січня 2013 року парламентом було проголошено Декларацію про суверенітет Каталонії, а на 2014 рік був запланований загальний референдум про відділення, який був заборонений парламентом і Конституційним судом Іспанії і заморожений за рішенням каталонського уряду. 

9 червня 2017 року стало відомо, що референдум про незалежність Каталонії знову призначений на 1 жовтня 2017.

На референдум буде винесено наступне питання: «Чи хочете ви, щоб Каталонія була незалежною державою в формі республіки?».

Підписуйтесь на наш канал у Telegram