УКРАЇНА

Парламент не підтримав дозвіл на міждержавне усиновлення

21 березня, 2018 15:06
УКРАЇНА/Парламент не підтримав дозвіл на міждержавне усиновлення
Зберегти
Вигляд
Депутати Верховної Ради не підтримали законопроект про приєднання України до Конвенції про захист дітей та співпрацю з питань міждержавного усиновлення.

Депутати Верховної Ради не підтримали законопроект про приєднання України до Конвенції про захист дітей та співпрацю з питань міждержавного усиновлення.

За відповідний проект проголосували лише 166 депутатів, за необхідних 226 голосів. 

Приєднання України до Конвенції могло гармонізувати процедуру усиновлення дітей іноземцями з процедурами інших держав-учасників. Також це мало гарантувати, що міждержавне усиновлення здійснюється в інтересах дитини і з дотриманням її основних прав.

Конвенція про захист дітей та співробітництво в питаннях міждержавного усиновлення була ухвалена у 1993-му в Гаазі. 

Сторонами Конвенції є 100 держав світу, у тому числі всі держави-члени Європейського Союзу.

В Раді це питання виносили на голосування вже 7 разів. Цього разу депутати висловили побоювання про те, що дітей з України зможуть усиновлювати одностатеві пари, а передбачені Конвенцією акредитовані організації використовуватимуть свої повноваження для несумлінного посередництва і дітей відправлятимуть не до сім'ї, а в рабство, передає «112».  Представники комітету закордонних справ і Мін'юсту підкреслили, що Конвенція віддає пріоритет законодавству країни-учасниці та усиновлення одностатевими парами неможливе. Також зачитували норми Конвенції про те, що Україна зможе отримувати інформацію про усиновлену дитину та контролювати ситуацію, а акредитовані організації можуть бути тільки некомерційними. Однак аргументи виявилися непереконливими і парламент відхилив законопроект. 

У 2016-му повідомлялося, що в Україні кількість усиновлених дітей знизилася до критичного рівня. 

Зазначимо, що в РФ діє закон, який забороняє всиновлювати дітей представниками США.  Це так званий закон «Діми Яковлєва», неофіційну назву він отримав через смерть хлопчика з Росії, усиновленого батьками з США в 2008 році. Однак ухвалений він був після впроваження так званого «закону Магнітського» в США. Йдеться про заборону відвідувати США російським чиновникам, відомим своїми порушеннями прав людини.

Пов`язані новини