Життя

Парламент Нідерландів схвалив закон про посмертне донорство

Життя/Парламент Нідерландів схвалив закон про посмертне донорство
Зберегти
Вигляд

Парламент Нідерландів схвалив законопроект, який робить всіх громадян донорами органів посмертно.

Палата представників голландського парламенту 13 вересня проголосувала за пакет законів, який у разі схвалення королем зробить всіх жителів країни донорами посмертно. Про це повідомляє DutchNews.

Пакет законів був схвалений парламентом. Якщо його підтримає Сенат, а потім підпише король, то всі жителі країни будуть автоматично вважатися донорами. Тим, хто з якихось причин не захоче бути донором, доведеться просити внести їх до спеціального списку.

З 150 депутатів парламенту за законопроект проголосували 75 осіб, проти - 74 людини, один депутат на засідання не з'явився.

Ініціатори законопроекту, партія «Демократи-66», розраховують що нововведення допоможе отримати більше органів для трансплантації. За їх словами, в країні щорічно вмирає до 150 чоловік, які могли б вижити при своєчасній пересадки.

У березні 2012 року подібний закон був прийнятий в Еквадорі та Уругваї. Всі жителі країни старші 18 років автоматично стали посмертними донорами органів.

У 2014 році МОЗ Росії завершив роботу над законопроектом, який в разі ухвалення зобов'яже громадян заздалегідь давати згоду або відмову на посмертну пересадку своїх органів. Він повинен бути внесений до Держдуми до кінця 2016 року.

В квітні Рада прийняла в першому читанні проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони здоров'я та трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів людині»

Законопроект передбачає, що кожна повнолітня дієздатна особа може дати письмову згоду стати донором органів та анатомічних матеріалів після своєї смерті. Після дачі такого дозволу на особу оформлюється картка потенційного донора державного зразка.
 

 

Пов`язані новини