Верховна Рада підтримала в цілому законопроект про Конституційний суд України.

Верховна Рада підтримала в цілому законопроект про Конституційний суд України.

Відповідний законопроект підтримали 245 депутатів, повідомляє кореспондентка Громадського.

Цим законопроектом вносяться зміни до Конституції України. 

Згідно з проектом закону, до складу Конституційного суду входять 18 суддів: по 6 суддів призначають президент України, Верховна Рада і з'їзд суддів України. Разом з тим, КС отримає повноваження на здійснення конституційних проваджень за умови вступу в повноваження не менше двох третин суддів.

Законопроект передбачає, що у складі КС України діють Велика палата, 2 сенати і 6 колегій. Вони діють як Конституційний суд у межах, визначених цим документом.

Згідно з ініціативою, формами звернення до КС є конституційне подання, конституційне звернення і конституційна скарга.

Конституційною скаргою, згідно із законопроектом, буде клопотання про перевірку на відповідність Конституції України, закону або його окремих положень, що застосований в остаточному судовому рішенні. У разі ухвалення проекту закону, звертатися зі скаргами зможуть особи, які вважають, що застосований в остаточному судовому рішенні по їхній справі закон України або його положення суперечать Основному закону.

Автори ініціативи пропонують, щоб суддів призначали на 9 років без можливості повторного призначення.

Передбачається, що кандидатів у судді КС вибиратимуть на конкурсній основі. Конкурсні комісії формуватимуться органами, які призначають суддів. На суддів КС поширюватиметься закон про державну службу.

Суддею КС, згідно із законопроектом, зможе бути громадянин України, який володіє державною мовою, на день призначення досяг 40 років, має вищу юридичну освіту і стаж професійної діяльності не менше 15 років. Окрім того, законом передбачений відбір суддів КС на конкурсній основі.

Повноваження судді припинятимуться після досягнення 70 років.

Посадовий оклад судді КС встановлюється в розмірі окладу судді Верховного суду. Винагорода судді КС складатиметься з посадового окладу та доплати за перебування на адміністративній посаді в цій судовій інстанції.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: