Верховна Рада ухвалила закон, який дозволяє фізичним особам пройти процедуру банкрутства.

За відповідний законопроект №8060 проголосували 237 народних депутатів. Документ встановлює умови та порядок відновлення платоспроможності боржника-юридичної особи або визнання його банкрутом, а також відновлення платоспроможності фізичної особи.

Цей кодекс стане чинним через шість місяців.

Чому це важливо?

Процедура банкрутства допомагає боржнику вийти зі скрутного положення через суд, який має захистити від тиску кредиторів та створити умови для погашення заборгованості.

Очікується, що завдяки новому закону фізична особа зможе отримати захист, а кредитор, зі свого боку, отримає гарантію повернення позик.

Після набуття чинності кодексу банкрутом можна буде стати або через суд, або досудовим шляхом. Справи про банкрутство фізосіб розглядатимуть господарські суди за участю арбітражного керуючого. Завдяки процедурі банкрутства фізособа зокрема зможе очистити свою кредитну історію.

В суді можна буде домовитися про реструктуризацію боргу на певний період часу. Крім того, частину боргу можна списати, що дозволить людині відновити свою платоспроможність.

Альтернатива — продаж майна, якщо людина не може або не хоче відновлювати свою платоспроможність.

Наприклад, у власності боржника є квартира площею в 120 квадратних метрів. Якщо вона не єдина, то його інше нерухоме майно продадуть з аукціону на користь кредиторів. Якщо квартира одна — боржнику запропонують дешевше житло меншою площею (до 60 квадратних метрів), а решта піде на погашення боргу.

Водночас, згідно з новим законом, не можна реструктурувати чи списати борги за кредитами на відпочинок, розваги, покупку предметів розкоші, а також через участь в азартних іграх і парі.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ «Простономіка»: Процедура банкрутства фізичних осіб і що таке кредитна історія

Раніше прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що українців не виселятимуть з житла за борги з комунальних послуг.

Поділитись: