Турецькі та американські військові на півночі Сирії біля кордону Туреччини, 8 вересня 2019 року
Фото:

EPA-EFE/TURKISH DEFENSE MINISTRY HANDOUT HANDOUT EDITORIAL USE ONLY/NO SALES

Парламент Туреччини продовжив на рік мандат, який дозволяє турецьким військам проводити військові операції на території Іраку та Сирії «у разі наявності загроз». Анкара вже готує чергове вторгнення у Сирію.

Про це повідомляє Anadolu.

Цей мандат зокрема дозволяє уряду Туреччини проводити військові операції проти «Ісламської держави» та «Робітничої партії Курдистану», яку, як і ІД, Анкара вважає терористичною організацією.

Нещодавно турецька влада оголосила про нову військову операцію на півночі Сирії, яка направлена проти курдських сил. Останніми днями турецька армія перекидає у прикордонні райони війська та техніку. Офіційно Анкара обіцяє створити на півночі Сирії зони безпеки, але фактично турки хочуть очистити від курдів райони на схід від річки Євфрат, що межують з Туреччиною.

Курди є союзниками США у регіоні, але президент Дональд Трамп оголосив про вивід американських військ з Сирії. Вони не братимуть участі в операції Туреччини, але й не перешкоджатимуть.

У зв’язку з цим Трампа звинуватили у зраді курдів через те, що він «кинув їх напризволяще». Сам глава Білого дому заперечує це, наголошуючи, що США продовжують підтримувати курдів фінансово та постачають їм зброю.

У своєму Twitter Трамп написав, що США та Туреччина мають «дуже гарні» відносини, але він застерігає Анкару від будь-яких «необґрунтованих та непотрібних бойових дій», погрожуючи руйнівними наслідками для економіки Туреччини та курсу валюти країни.

Раніше Трамп вже пригрозив Туреччині «знищенням економіки» у разі «недопустимих дій» у Сирії.

Поділитись: