Народні депутати Верховної Ради ухвалили у повторному першому читанні законопроєкт №2412-д, який визначити аспекти забезпечення розвідувальної діяльності в Україні.

За відповідний проєкт закону проголосували 233 депутати.

На законодавчому рівні пропонують унормувати структуру розвідувальної спільноти, що включатиме, серед іншого, розвідувальні органи. Раніше вони законодавчо не були унормовані.

Розвідувальні органи, згідно з документом, визначають як «державні органи, уповноважені законом на здійснення розвідувальної діяльності».

До розвідувальних органів хочуть віднести: Службу зовнішньої розвідки, розвідувальний орган Міністерства оборони та розвідувальний орган Держприкордонслужби.

Організаційну структуру розвідувального органу, згідно з законодавчою ініціативою, визначає президент України.

Крім того, депутати підтримали суміжний законопроєкт № 2414-д «Про Службу зовнішньої розвідки». За нього віддали свої голоси 273 депутати.

Згідно з порівняльною таблицею, чинна редакція закону передбачає, що Служба зовнішньої розвідки підпорядковується президенту і Верховній Раді. У новому проєкті закону її статус визначають як таку, що здійснює свою діяльність під «загальним керівництвом глави держави».

Крім того, чинна редакція закону вже визначає структуру спецслужби, у той час як законопроєкт надає право президенту «самостійно формувати структуру Служби зовнішньої розвідки».

Загальна чисельність Служби зовнішньої розвідки затверджується у кількості 4350 співробітників, у тому числі до 4010 військовослужбовців.

Поділитись: