УКРАЇНА

Парламентська асамблея ОБСЄ прийняла резолюцію про порушення прав людини у Криму

УКРАЇНА/Парламентська асамблея ОБСЄ прийняла резолюцію про порушення прав людини у Криму
Зберегти
Вигляд

Парламентська асамблея ОБСЄ прийняла резолюцію, яка засуджує анексію Росією Криму, повідомили в українському МЗС.

«Щойно в Тбілісі ПА ОБСЄ прийняла підсумкову декларацію, а також українську резолюцію щодо порушень прав людини в Криму», – написала Мар'яна Беца.

Резолюція, внесена на розгляд Парламентської асамблеї ОБСЄ українськими представниками, називається «Про порушення прав людини і основних свобод в Криму, порушення прав кримськотатарського населення».

У документі засуджуються репресивні заходи з боку окупаційної влади проти Меджлісу кримськотатарського народу і його керівників, а також жорсткі обмеження свободи мирних зібрань, що поширюються в тому числі і на традиційні заходи, приурочені до річниці депортації кримських татар.

Парламентська асамблея ОБСЄ, підкреслюється в документі, засуджує серйозні обмеження свободи ЗМІ та свободи вираження думок в включеному Криму, а також висловлює стурбованість у зв'язку зі зникненням можливості отримання освіти українською мовою.

У резолюції міститься заклик до Росії «невідкладно і беззастережно» звільнити політв'язнів-кримчан, «які були незаконно затримані або ув'язнені за сфабрикованими звинуваченнями de facto влади в окупованому Криму».

Російська делегація раніше відмовилася брати участь в обговоренні проекту резолюції і покинула залу засідань.

Пов`язані новини