За результатами підрахунку майже 44% голосів на парламентських виборах у Хорватії перемагає консервативний Хорватський демократичний союз, який очолює прем’єр-міністр країни Андрей Пленкович.

Про це повідомляє Balkan Insight із посиланням на дані Державної виборчої комісії Хорватії.

За попередніми результатами Хорватський демократичний союз здобуває 68 місць із 151 в парламенті країни — Саборі (наголос на перший склад).

Друге місце посідає лівоцентристська коаліція «Рестарт», очолювана Соціал-демократичною партією — їй прогнозують 42 місця. На третьому — націоналістичний «Рух за батьківщину», який заснував хорватський співак Мирослав Шкоро: він наразі здобуває 15 місць.

По шість місць також можуть отримати коаліція «Зелено-ліві» та консервативна партія «Міст незалежних списків».

Явка на виборах склала трохи більше 46%, зазначає Держвиборчком Хорватії. Усього в голосуванні могли взяти участь близько 3,8 мільйона людей.

Як зауважує Balkan Insight, попередні соцопитування не давали такої переваги владному Хорватському демократичному союзу, натомість вказуючи на кращий результат для «Рестарту».

Партії змагаються за 140 місць Сабору. Решта 11 місць, відповідно до Конституції країни, гарантуються представникам етнічних груп (вісім) і представникам діаспори (три).

Перед виборами Конституційний суд Хорватії постановив, що люди з COVID-19 мають право проголосувати через довірену особу. Раніше виборча комісія мала намір заборонити їм голосувати взагалі.

Через епідемію коронавірусу на виборчих дільницях запровадили відповідні заходи безпеки. Як зазначає Balkan Insight, нинішня ситуація в країні ускладнила можливість прогнозування наслідків парламентських виборів — десятих в історії незалежної Хорватії.

У середині березня в Хорватії ввели жорсткий карантин після виявлення перших хворих на коронавірусну хворобу. Після його послаблення в червні кількість людей із COVID-19 знову почала зростати.

Поділитись: