Спеціальний представник Держдепу США Курт Волкер запевнив, що міжнародні партнери не будуть підштовхувати Україну до проведення виборів на окупованих територіях Донецької і Луганської областей, поки там залишаються сили підконтрольні РФ.

Про це повідомляє ТСН.

За його словами, реалізація «формули Штайнмайера» можлива лише після того, як відбудуться вибори.

«Я не бачу сценарію, коли Україну будуть підштовхувати до проведення виборів, коли території залишаються окупованими. Реалізація «формули Штайнмайера» можлива лише після того, як вибори відбудуться... Я часто спілкуюся зі своїми французькими та німецькими колегами, і знаю, що вони не бачать можливостей для місцевих виборів в середовищі, яке досі контролюють російські сили», — заявив Волкер.

Раніше міністр закордонних справ Словаччини Мирослав Лайчак, який наразі головує в ОБСЄ висловив думку, що так звана «формула Штайнмайєра» може бути гарним підґрунтям для виконання Мінських угод і врегулювання ситуації на Донбасі.

План Штайнмайєра — формула, згідно з якою, окупована частина Донбасу має отримати тимчасовий особливий статус під час виборів на цих територіях, які проводитимуться згідно з Мінськими угодами за українським законодавством.

Після доповіді ОБСЄ, якщо вибори визнають демократичними і такими, що відповідають стандартам організації, Верховна Рада має закріпити цей особливий статус на постійній основі. Також цей план передбачає поступове зняття санкцій з Росії в разі прогресу у виконанні Мінських угод.

Поділитись: