Перший віце-спікер Верховної Ради Андрій Парубій, який під час подій на Євромайдані був керівник Самооборони, допускає, що 19-20 лютого 2014 року з боку протестувальників могли бути люди зі зброєю, які стріляли по «беркутівціях».

Про це він повідомив в інтерв’ю Громадському. Парубій припускає, що це могли бути родичі вже загиблих на той час на Майдані активістів.

«Я чув, що родичі загиблих приїхали на Майдан і сказали: «Ми більше не дозволимо вбивати наших дітей». Вони приїхали з мисливською зброєю. Вони ніде не фіксувались і я не знав, що вони могли вирішити діяти таким чином, оскільки Майдан на той час нагадував мурашник», – сказав він.

Проте він запевняє, що перші постріли пішли з боку правоохоронців. «Я допускаю, що це були російські снайпери. Постріли йшли з боку Адміністрації президента, з боку Кабміну», – сказав Парубій.

Також він згадав, що в той день йому зателефонував нинішній посол України в Канаді Андрій Шевченко і сказав, що йому надійшло повідомленні з боку командира «Беркуту» про постріли в бік правоохоронців з району консерваторії.

«Я послав перевірити і мені доповіли, що там нікого нема. Я відписав Андрієві, що там нікого немає, проте співробітник стверджував, що його люди продовжують падати», – додав Парубій.

«Були постріли з обох боків. Вони мали на меті спровокувати криваву бійню на Майдані», – підсумував він.

Нагадаємо, що за словами Порошенка, слідству відомі замовники та виконавці убивств на Майдані.

Поділитись: